fot. Uniwersyteckie Szpital Kliniczny w Olsztynie/Fundacja "Akogo?"

Mamy pierwsze informacje o operacji Oli, córki Ewy Błaszczyk!

Ola i troje innych pacjentów Kliniki Budzik mają szansę na wybudzenie się ze śpiączki! Wszystko dzięki pionierskiemu zabiegowi wszczepienia stymulatora, który pobudza pracę mózgu.
Hanna Szczesiak
fot. Uniwersyteckie Szpital Kliniczny w Olsztynie/Fundacja "Akogo?"
Wczoraj, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie, odbyły się dwa pierwsze zabiegi wszczepienia stymulatorów podopiecznym Fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk. Wśród operowanych była 22-letnia Ola, córka aktorki, która od 16 lat jest w śpiączce.

Na facebookowym profilu fundacji możemy przeczytać, że obie operacje odbyły się zgodnie z planem, bez komplikacji. Żeby jednak mówić o pierwszych rezultatach, trzeba jeszcze poczekać ok. miesiąca.

Ola spędziła noc spokojnie. Agnieszka, druga operowana pacjentka, przez całą noc była bardzo pobudzona, wierciła się i próbowała odłączyć aparaturę. Największym zaskoczeniem było to, że płakała. "Nad ranem zapłakała. Po raz pierwszy, odkąd jest w śpiączce" – mówi mam Agnieszki, Barbara Holka. Nie wiadomo, co wywołało u Agnieszki płacz, jednak ten nowy objaw daje nadzieję na całkowite wybudzenie ze śpiączki.

Dziś odbędą się dwa kolejne zabiegi. Mamy nadzieję, że one również zakończą się powodzeniem.

Trzymamy kciuki za wszystkich operowanych pacjentów – wierzymy, że zabiegi przyniosą oczekiwane efekty!

Czytaj także:
Redakcja poleca: „Śpiączka to kwestia sekund…” – mówi autorka książki „Wybudzenia”, K. Pinkosz [WIDEO]
„Mama zostawiła go samego w wannie i chłopczyk się podtopił…”, „Julkę potrąciło auto na przejściu przed szkołą…”, „6-letnia Ola zakrztusiła się, połykając tabletkę…” – te wszystkie historie łączy śpiączka. – Czasem o życiu decydują sekundy – mówi Katarzyna Pinkosz, autorka książki „Wybudzenia”.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy