GRY
 
 

„MAMY plany“ zapraszają na czwarte warsztaty: „Zdrowe jedzenie – dla mamy i dziecka”

„MAMY plany“ to rozwój i inspiracja zapisane w kolejnych warsztatach dla MAM, organizowanych przez projektantkę ZIABAQLU, Natalię Orłow-Ostrowską.

Spotkania poszerzają wiedzę kobiet w ciąży i młodych mam, pomagają im w radzeniu sobie z codziennymi, nierzadko trudnymi sytuacjami i pojawiającymi się problemami, wspierają je w poszukiwaniu energii do samorealizacji i wyzwań, z którymi muszą się mierzyć w nowej, życiowej roli.

Podczas czwartego spotkania, które odbędzie się 21-ego czerwca 2011 r. w Tamice, skoncentrujemy się na temacie żywienia, m.in. jak radzić sobie z dolegliwościami układu pokarmowego w czasie ciąży i po porodzie, jak wybierać produkty najzdrowsze dla mamy, jak czytać etykiety, składy, jak nie dać się nabrać na chwyty marketingowe i czystą reklamę, a także jak nie wychować niejadka. Gościem specjalnym warsztatów będzie dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka wielu publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny, wychowania dzieci – Katarzyna Bosacka.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, prosimy zainteresowane uczestniczki o wcześniejsze zapisy: zapisy@mamyplany.com. Zapraszamy z dziećmi. Akademia Kreatywnego rozwoju dla Dzieci i Dorosłych Tamika zapewni animatora specjalnie dla nich!
Na zakończenie każda uczestniczka warsztatów otrzyma atrakcyjne prezenty i bony rabatowe.


Termin: 21 czerwca 2011, godz. 11.00

Miejsce: Tamika, ul. Wolska 44, Warszawa 

www.tamika.pl

I część spotkania - Instytut Dermika Salon&Spa
„Przyczyny powstawania dolegliwości układu pokarmowego w czasie ciąży i po porodzie.“ Jak im zapobiegać? Jak skutecznie pomóc mamie i dziecku? Naturalne sposoby oparte o masaż i refleksologię.
Warsztat poprowadzi Edyta Filipowicz - fizjoterapeutka związana z Instytutem Dermika Salon&Spa na warszawskim Żoliborzu od 7 lat. Specjalistka w dziedzinie pielęgnacji kobiet w ciąży i po porodzie. Dyplomowana refleksolog - poprzez specjalistyczny masaż stóp i twarzy w sposób naturalny pomaga przywracać równowagę organizmu, zwalczać dolegliwości bólowe i problemy wynikające z miejskiego, mało aktywnego trybu życia. Masażystka biegle posługująca się wieloma różnorodnymi technikami masażu, konsultantka indywidualnie dobieranych kuracji pielęgnacyjnych i modelujących sylwetkę, ekspertka pism i programów tv.

II część spotkania – Katarzyna Bosacka „Wiem, co jem“
Katarzyna Bosacka - dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka wielu publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny, wychowania dzieci. Prowadzi w TVN Style program „Wiem, co jem“. Podczas warsztatów Mamy Plany odbędzie się premiera jej najnowszej książki, której niektóre tajniki zdradzi w trakcie spotkania. Na miejscu będzie możliwość zarówno wygrania, jak i nabycia najnowszej książki.
Katarzyna Bosacka podpowie m.in. jak wybierać produkty najzdrowsze dla mamy, jak czytać etykiety, składy, jak nie dać się nabrać na chwyty marketingowe i czystą reklamę. Na co zwracać uwagę kupując produkty podstawowe - wędliny, chleb, masło, mleko, jogurty, wodę, jaja, sery? Jakich produktów nie kupować wcale? (żywność light, segment produktów czysto marketingowych - napoje energetyczne, napoje słodzone, batony, chipsy, śmieciowe jedzenie, konserwy, dania gotowe, półprodukty - kostki rosołowe). Jak wybierać produkty najlepsze dla dziecka - słoiczki, kaszki, zupki i dania gotowe? Dowiemy się także czy istnieją zdrowe słodycze.

III część spotkania Agnieszka Mocarska i Marta Sobiło, www.babyledweaning.pl   
„BLW – nauka zaufania przy stole, albo jak nie wychować niejadka. Rozszerzanie diety – wojna czy pokój?"
Jedzenie to przyjemność. Jak łatwo w to zwątpić, wie każdy, kto próbował karmić małe dziecko. Mimo, że idea BLW jest stosunkowo nowa, już tworzą się wokół niej naturalne nieporozumienia. Podczas warsztatów obalimy mity o BLW: metoda ta jest przeznaczona tylko dla dzieci karmionych piersią, dzieci karmione butelką sobie nie poradzą, mogą się zakrztusić!

Na warsztacie postaramy się rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości. Podpowiemy jak zacząć i co robić, żeby jedzenie było wspólną przyjemnością biesiadników. Opowiemy także o tajnikach zdrowego jedzenia, podpowiemy skąd wytrzasnąć quinoę i stewię oraz dowiedziemy, że wspólne gotowanie nie musi być nudne i bezsmakowe.

Program spotkania:
Natalia Orłow-Ostrowaska właścicielka marki Ziabaqlu www.ziabaqlu.com – pojawi się tym razem w roli gospodarza i zaprosi na warsztaty Mamy Plany
11:00 – 11:45 Temat: Przyczyny powstawania dolegliwości układu pokarmowego w czasie ciąży i po porodzie – Instytut Dermiki
11:45 – 12:00 przerwa
12:00 – 12:45 Temat: Wiem, co jem - Katarzyna Bosacka
12:45 – 13:00 przerwa
13:00 – 13:40 Temat: BLW – nauka zaufania przy stole, albo jak nie wychować niejadka- rozszerzanie diety – wojna czy pokój? - Agnieszka Mocarska i Marta Sobiło

Warsztaty "Mamy plany " wspierają: www.polki.pl, www.babyonline.pl, www.gogaga.pl, www.imprezarodzinna.pl, www.sophisti.pl, www.fashionmedia.pl, www.warszawianki.pl.

Więcej informacji: www.mamyplany.com
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj