mapy koronawirusa
fot. Adobe Stock

Mapy koronawirusa w Polsce i na świecie

Obrazy czasami lepiej przemawiają do wyobraźni niż suche liczby i ustne komunikaty. Dlatego powstały mapy występowania koronawirusa. Zobacz je koniecznie!
Ewa Janczak-Cwil
mapy koronawirusa
fot. Adobe Stock
Koronawirus wzbudza duże emocje, nastręcza też problemów rządom, gospodarkom, firmom i osobom prywatnym. Jego rozprzestrzenianie się jest pilnie śledzone przez media i zwykłych obywateli. Przegląd aktualnej sytuacji ułatwiają specjalne mapy.

Mapa koronawirusa w Polsce

Opracowana na bazie map Google'a mapa występowania koronawirusa w Polsce. Czerwone kółeczka z białym krzyżykiem pokazują lokalizacje, gdzie potwierdzono przypadki zachorowania. Po kliknięciu na nie pojawiają się informacje szczegółowe: liczba przypadków i kto to jest (wiek, skąd wrócił do Polski itp.), o ile takie fakty podano do publicznej wiadomości.

Zobacz: Koronawirus odbiera leki chorym na tarczycę
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Mapa koronawirusa na świecie

mapa koronawirusa na świecie

Interaktywna mapa przypadków koronawirusa na świecie. Znacznie ciekawsza niż mapa koronawirusa w Polsce. Czerwone kółka pokazują, gdzie na świecie występuje wirus. Mapę można powiększać. Jest też lista krajów, w jakich potwierdzono obecność wirusa, wraz z liczbą zanotowanych przypadków. Do tego statystyki: liczba zarażonych ogółem, liczba aktualnie zarażonych, liczba osób, które zmarły i tych, które wyzdrowiały. Mapa i statystyki są często aktualizowane.

Gra, która do złudzenia przypomina epidemię koronawirusa

Plague Inc.

Obejrzałaś mapę światową wraz z jej czerwonymi kółkami pokazującymi ogniska choroby? Może tobie niczego ona nie przypomina, ale fanom gier na pewno tak. Podobnie wygląda ekran gry Plague Inc. Gdy gra powstawała, nie kojarzyła się źle, teraz, patrząc na nią, nie sposób nie myśleć o obecnej fali zachorowań na koronawirusa. Niewinna gierka nabrała teraz złowróżbnego charakteru, a bawiąc się nią trudno nie mieć mieszanych uczuć...

Zobacz: Jak się chronić przed koronawirusem

Gra powstała w 2012 roku. Jej celem jest stworzenie strategii rozprzestrzeniania się choroby na cały świat i... unicestwienie całej ludzkości. Plague Inc. Cieszyła się olbrzymią popularnością, zdobyła nagrody. m.in. dla najlepszej gry na Androida, była też nominowana do tytułu najlepszej gry strategicznej. W 2015 roku wyszedł remake gry: Plague Inc.: Evolved.

Gra Plague Inc. – gra na telefon (wersja bezpłatna i premium – na Androida i iOS) i na komputer (do kupienia na Steam).

Więcej o koronawirusie:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy