GRY
 
 

Mapy

Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata. Zobaczycie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością.

książki dla dzieci

Mapy
Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo Dwie Siostry
Dla wszystkich
Cena: 59,90 zł


Trzy lata Aleksandra i Daniel Mizielińscy pracowali nad tą książką. Sama nie wiem, czy to dużo czy mało, ale powszechna jest wiedza, że rysowanie map łączy się z mozolną dłubaniną, tutaj zwieńczoną ekstatycznym efektem. Jedna książka gromadzi pięćdziesiąt jeden dużych, kolorowych map, dających obraz sześciu kontynentów oraz czterdziestu dwóch (wybór autorski) państw świata.

Robi się interesująco już przy spisie treści: na mapie świata poszczególne państwa otrzymały cyfry – to numery stron, na których trzeba szukać informacji o danym kraju. Ta zaś przygotowana jest w taki sposób, by przekazywać maksymalnie dużo informacji na temat konkretnego kraju, obok granic, miast, gór, rzek, istotnych miejsc i zabytków są najbardziej charakterystyczne dla tej szerokości geograficznej zwierzęta, rośliny, elementy historii i kultury, obyczaje, sposoby spędzania wolnego czasu, słynne osobistości itp, itd.

Jest więc duża objętość, duże rozmiary, dużo szczegółów, mało czytania – za to jeszcze więcej odszukiwania, a przede wszystkim zabawy. Idealna pomoc dydaktyczna w domu, przedszkolu, w klasach początkowych podstawówki, nie wspominając o tym, ile satysfakcji przynosi pełnoletnim.

"Mapy" były nomonowane do nagrody Travelery 2012 National Geographic w kategorii Podrożnicza Książka Roku, otrzymały też Prix Sorcières 2013 w kategorii Non-Fiction (Francja).

Katarzyna KubisiowskaRedakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj