Mariola

OPUBLIKOWANO:
ZAKTUALIZOWANO:
Opis: Imię pochodne od imienia Maria. Wywodzi się z francuskiego Mariolle, co oznacza małą figurkę Matki Boskiej. Występuje przede wszystkim w Polsce, ale również w Hiszpanii, gdzie stanowi skrót od nazwy: Maria de la Ola (lub de Las Olas), czyli "Maria (Matka Boska) od Fal". Według innej teorii imię to powstało z połączenia imion Maria oraz Jolanta.
Charakterystyka: Uwielbia plotki oraz wszelkie imprezy towarzyskie. Zwkle zadbana, dobrze ubrana i beztrosko wydająca więcej niż zarabia. Nie lubi książek, bo szkoda jej czasu na czytanie. Zamiast siedzieć w domu woli gdzieś wyjechać z przyjaciółmi. Ambicja i dążenie do sukcesów motywują ją do wyznaczania sobie dalekosiężnych celów. Najlepiej czuje się, gdy od początku do końca realizuje wszystko według własnego planu. Niezbyt liczy się z cudzymi opiniami, ceni sobie własną samodzielność i niezależność. Jest typem lidera, cechuje ją dynamiczna osobowość i postawa kreatywna.
Zdrobnienia: Mariolka, Mariolcia
Patroni: ewentualnie św. Maria
Imieniny: 1 I, 1 II, 2 II, 11 II, 25 III, 3 V, 31 V, 6 VII, 16 VII, 22 VII, 5 VIII, 15 VIII, 22 VIII, 26 VIII, 8 IX, 15 IX, 7 X, 21 XI, 8 XII
Szczęśliwa liczba: 6
Szczęśliwy kamień: malachit
Szczęśliwy kolor: zielony

W Rankingu najpiękniejszych imion Mamotoja imię Mariola otrzymało 40 głosów.

Znasz imię? Poznaj jego znaczenie

Imiona żeńskie

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Zobacz, co potrafi 3. miesięczne dziecko. Posłuchaj porad psychologa.

Popularne tematy