szczęśliwe dzieci biegną
fot. Fotolia

Marsz dla Życia i Rodziny dziś w 50 miastach w Polsce

Tak rodziny chcą podkreślić wartości ważne w życiu rodzinnym i poruszyć kwestie ważne dla zachowania dobrych warunków, sprzyjających codziennemu funkcjonowaniu.
szczęśliwe dzieci biegną
fot. Fotolia
Dziś po raz dwunasty w całej Polsce mają miejsce Marsze, uświadamiające jak istotne jest życie rodzinne. Hasło przewodnie to: „Czas na rodzinę”. Organizator, Centrum Życia i Rodziny, zapewnia, że istotną rolą manifestacji jest obrona życia nienarodzonych dzieci. Uczestnicy walczą także o prawo do wychowywania potomstwa zgodnie z własnymi przekonaniami. Wyrażają sprzeciw wobec konwencji antyprzemocowej i „seksualizacji” dzieci w szkołach.

Jakie atrakcje przygotowali?

Oprócz marszu, w każdym mieście odbywają się również zbiórki charytatywne i dodatkowe atrakcje. W Warszawie Marsz rozpoczął się o 12.45 pod kościołem świętego Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży. W Lublinie zaczęło się od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego i koncertu. W Poznaniu każdy znajdzie coś dla siebie: od stanowiska, na którym będą malowane twarze, przez puszczanie dużych baniek mydlanych, po zabawę chustą klanza. Dodatkowo swój finał będzie miała akcja „Pieluszka dla maluszka”.
Redakcja poleca: Mama rekordzistka: Danuta Ulidowicz jest najdłużej pracującą mamą SOS Wiosek Dziecięcych [WIDEO]
W tej historii jest wszystko, co najpiękniejsze w macierzyństwie: miłość, cierpliwość, wyrozumiałość i oddanie. Pani Danuta przez 34 lata tworzyła dom dla 19 dzieci, nie posiadających rodziny. To o niej powstał film "Mistrzyni świata". Zobacz relację z jego prapremiery - to historia z wielokrotnym happy endem.

200 tys. uczestników

Każdego roku Marsze dla Życia i Rodziny przyciągają tłumy. Uczestników może być nawet 200 tys. Do końca czerwca manifestacje, promujące życie rodzinne, odbędą się w 140 miastach.

Źródło: warszawa.onet.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy