GRY
 
 

Marsz dla Życia i Rodziny dziś w 50 miastach w Polsce

Tak rodziny chcą podkreślić wartości ważne w życiu rodzinnym i poruszyć kwestie ważne dla zachowania dobrych warunków, sprzyjających codziennemu funkcjonowaniu.

szczęśliwe dzieci biegną
fot. Fotolia
Dziś po raz dwunasty w całej Polsce mają miejsce Marsze, uświadamiające jak istotne jest życie rodzinne. Hasło przewodnie to: „Czas na rodzinę”. Organizator, Centrum Życia i Rodziny, zapewnia, że istotną rolą manifestacji jest obrona życia nienarodzonych dzieci. Uczestnicy walczą także o prawo do wychowywania potomstwa zgodnie z własnymi przekonaniami. Wyrażają sprzeciw wobec konwencji antyprzemocowej i „seksualizacji” dzieci w szkołach.

Jakie atrakcje przygotowali?

Oprócz marszu, w każdym mieście odbywają się również zbiórki charytatywne i dodatkowe atrakcje. W Warszawie Marsz rozpoczął się o 12.45 pod kościołem świętego Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży. W Lublinie zaczęło się od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego i koncertu. W Poznaniu każdy znajdzie coś dla siebie: od stanowiska, na którym będą malowane twarze, przez puszczanie dużych baniek mydlanych, po zabawę chustą klanza. Dodatkowo swój finał będzie miała akcja „Pieluszka dla maluszka”.
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

200 tys. uczestników

Każdego roku Marsze dla Życia i Rodziny przyciągają tłumy. Uczestników może być nawet 200 tys. Do końca czerwca manifestacje, promujące życie rodzinne, odbędą się w 140 miastach.

Źródło: warszawa.onet.pl

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj