masaż "pałacu jajników", PNŚ
fot. Screen, Pytanie na Śniadanie

Masaż „pałacu jajników” jako profilaktyka nowotworowa? Zatrważające metody promowane w TVP!

Regularne badania zwiększają szansę na wczesne wykrycie nowotworu, niekiedy dosłownie ratują życie. W czasach, gdy zewsząd kobiety słyszą, jak szalenie ważna jest profilaktyka nowotworowa, TVP obrało inną drogę...
Joanna  Biegaj
masaż "pałacu jajników", PNŚ
fot. Screen, Pytanie na Śniadanie
Gościem jednego z odcinków „Pytania na Śniadanie” była ekspertka Katarzyna Anna Mołas. Objaśniała, na czym polega i jak należy wykonywać masaż „pałacu jajników”, który ma zapobiegać kobiecym dolegliwościom. Ekspertka, wymieniając zalety tego masażu, powiedziała, że zapobiega on rozdrażnieniu, gwarantuje dobre samopoczucie, a także... działa jako profilaktyka nowotworowa.

Kontrowersyjna wypowiedź

Prowadząca wraz z gościem programu wspólnie pokazywały, jak wykonywać masaż „pałacu jajników”. Ekspertka podczas masażu stwierdziła, że „to jest właśnie zapobieganie rakom piersi, torbielom, mięśniakom macicy. To jest prawdziwe zapobieganie, nie szukanie, że jestem chory czy nie chory”. Te kontrowersyjne słowa nie wywołały ŻADNEJ reakcji prowadzącej. Kobiety dalej relaksowały się podczas masażu. 

Po kilku chwilach prowadząca, niestety, potwierdziła słowa, wypowiedziane przez ekspertkę: „To robimy po to, abyście właśnie drogie kobietki, drogie panie, badały się i raczej same wsłuchiwały się w swój organizm, bo to zapobiega nowotworom”.

Chwila rozsądku pod koniec odcinka?

Kończąc program Izabella Krzan zaapelowała jednak, by kobiety dbały o siebie, ale też badały się (bardzo chcemy wierzyć, że prowadzącej chodziło o badania wykonywane w gabinecie lekarskim). 

„Drogie Panie, badamy się, sprawdzamy swoje ciało, wsłuchujemy się w nie. I najważniejsze jest to, abyśmy właśnie zapobiegały wszelkim chorobom, jak najszybciej się tylko da, bo ten czas jest najważniejszy” - podsumowała.

Pamiętajcie, że żadne ćwiczenia nie mogą zastąpić regularnych wizyt u lekarza i wykonywania odpowiednich badań: mammografii, cytologii, USG piersi. 

Źródło: Pytanie na Śniadanie

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy