maseczki w szkole nielegalne
fot. Adobe Stock

Maseczki w szkołach i dystans społeczny nielegalne: jest wyrok sądu!

Dzieci w szkołach nie muszą nosić maseczek ani zachowywać 1,5-metrowego dystansu. Nielegalne jest też testowanie uczniów na obecność koronawirusa. Taki zaskakujący wyrok wydał sąd w Weimarze w Turyngii. Zakaz noszenia maseczek wywołał oburzenie i sprzeciw części opinii publicznej.
Magdalena Drab
maseczki w szkole nielegalne
fot. Adobe Stock
Uczniowie w szkole nie muszą stosować się do powszechnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zakaz noszenia maseczek w szkole ustanowił niemiecki sąd na wniosek jednej z mam.

Maseczki w szkole nielegalne: tak zdecydował sąd

Mama dwóch chłopców z jednej z niemieckich szkół uznała, że obowiązek noszenia maseczek, zachowywania dystansu i wykonywania testów na COVID-19 zagraża dobru jej dzieci. Sąd, o dziwo, przyznał jej rację! Zgodnie z wyrokiem dzieci w dwóch szkołach w Weimarze nie muszą zachowywać podstawowych środków ostrożności, by chronić się przed koronawirusem. Zdaniem sądu narusza to ich zdrowie psychiczne i emocjonalne – donosi dziennik „Berliner Zeitung”.

Na razie nie jest jednak jasne, czy wyrok ma jakiekolwiek skutki prawne. Ministerstwo Edukacji Turyngii zaznacza, że sąd okręgowy nie może decydować o ogólnych zasadach panujących w szkołach, a orzeczenie dotyczy tylko dwóch wspomnianych chłopców. W najbliższym czasie wyrok będzie rozpatrywany przed sąd wyższej instancji.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy