Maska lwa – książka dla dzieci

Maska lwa

"Maska lwa" to historia o trudach dorastania i trudnej sztuce bycia sobą. Czy lew sprosta oczekiwaniom wymagającego ojca?
Maska lwa – książka dla dzieci

Maska lwa
Margita del Mazo
Ilustracje: Paloma Valdivia
Wydawnictwo Tako
Od 3. roku życia
Cena: 30 zł


Przede wszystkim w oczy rzucają się ilustracje autorstwa Palomy Valdivii. W "Masce" obraz jest egzotyczny, z dominacją trzech podstawowych kolorów: czerwonego, niebieskiego i żółtego, wyrażających całą gamę emocji głównego bohatera, małego lewka, łagodnego jak baranek, co w żadnym razie nie zadowala jego władczego taty.

Ta z pozoru niewinna bajka dotyka czegoś zasadniczego: relacji między rodzicami i dziećmi. Pokazuje dorosłych stawiających maluchom wymagania, podnoszących poprzeczki, projektujących na nich swoje ambicje kompletnie nie zgodne z naturą i potrzebami pociechy. Pouczające, poruszające, mogące przynieść terapeutyczną ulgę dzieciom i dać do myślenia ich opiekunom.
Katarzyna Kubisiowska
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy