Maska lwa – książka dla dzieci

Maska lwa

"Maska lwa" to historia o trudach dorastania i trudnej sztuce bycia sobą. Czy lew sprosta oczekiwaniom wymagającego ojca?
Maska lwa – książka dla dzieci

Maska lwa
Margita del Mazo
Ilustracje: Paloma Valdivia
Wydawnictwo Tako
Od 3. roku życia
Cena: 30 zł


Przede wszystkim w oczy rzucają się ilustracje autorstwa Palomy Valdivii. W "Masce" obraz jest egzotyczny, z dominacją trzech podstawowych kolorów: czerwonego, niebieskiego i żółtego, wyrażających całą gamę emocji głównego bohatera, małego lewka, łagodnego jak baranek, co w żadnym razie nie zadowala jego władczego taty.

Ta z pozoru niewinna bajka dotyka czegoś zasadniczego: relacji między rodzicami i dziećmi. Pokazuje dorosłych stawiających maluchom wymagania, podnoszących poprzeczki, projektujących na nich swoje ambicje kompletnie nie zgodne z naturą i potrzebami pociechy. Pouczające, poruszające, mogące przynieść terapeutyczną ulgę dzieciom i dać do myślenia ich opiekunom.
Katarzyna Kubisiowska
Redakcja poleca: Wyprawka do szpitala – dla mamy i dziecka [WIDEO]
Nie warto zwlekać do ostatniej chwili ze spakowaniem rzeczy do szpitala dla ciebie i dla dziecka. Zrób to na około miesiąc przed planowanym terminem porodu. Zobacz w naszym filmie, co powinno się w znaleźć w torbie do szpitala.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy