Maski na Halloween
fot. Adobe Stock

Maski na Halloween dla dzieci: jak zrobić straszne maski z papieru?

Maski na Halloween powinny być straszne albo przynajmniej niecodzienne, bo wtedy zabawa będzie jeszcze lepsza. Proponujemy zrobić maski dla dzieci z papieru – wśród szablonów do druku znajdziesz maskę kościotrupa, maski zwierząt oraz strasznych postaci z bajek.
Magdalena Drab
Maski na Halloween
fot. Adobe Stock
Maski na Halloween dla dzieci to najbardziej oczywisty element przebrania na imprezę. Łatwo je zrobić, zwłaszcza z papieru według szablonów do druku. A efekt będzie... naprawdę straszny!
 

Jak zrobić maski na Halloween dla dzieci?

Jak zrobić maski na Halloween dla dzieci?

Maski na Halloween z papieru zrobisz bez trudu, jeśli wytniesz wybrane szablony do druku. Potem wystarczy przymocować do nich gumki do założenia na głowę albo przykleić patyczki do trzymania w dłoniach. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zaangażować dzieci w przygotowania do halloweenowej imprezy, zachęć je do samodzielnego przerysowania wybranych wzorów albo stworzenia własnej maski zgodnie z tym, co podpowiada wyobraźnia. Mamy kilka propozycji.

Maska na Halloween: kościotrup

Maska inspirowana radosnym, meksykańskim Dniem Zmarłych – to cukrowa czaszka kościotrupa przyozdobiona kwiatami. W sam raz na Halloween, które ma być świętem dobrej zabawy.

maska kościotrupa na Halloween
Redakcja poleca: Zrób z nami słodkie kosteczki na Halloween
Zobacz, jak w kilka minut zrobić z dziećmi pyszne i efektowne słodkości na Halloween.

Maska na Halloween: zwierzęta

To maski do samodzielnego pokolorowania. Nie są tak przerażające jak maska kościotrupa, ale z pewnością wpisują się w klimat Halloween.

maski zwierząt na Halloween

Maski na Halloween: postacie z bajek

Są wśród nich mumie, dynie, czaszki i zwierzęta. Te maski będą zakrywać jedynie oczy, więc resztę buzi można pomalować dziecku według własnego pomysłu.

maski na Halloween z bajek

Straszna maska na Halloween

Maska, która przypomina trochę postać z japońskiej kreskówki, a trochę wampira. Przestraszy każdego, nie tylko dzieci!

straszna maska na Halloween

Zamiast maski: opaski na Halloween

Podsuwamy też kilka pomysłów na halloweenowe opaski – sprawdzą się w przypadku małych dzieci, które wolą nie zakrywać maską buzi. Wystarczy zrobić lub wyciąć wybrane ozdoby z papieru i przykleić je do zwykłej opaski na głowę.

opaski na Halloween
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy