Maty edukacyjne dla niemowląt w ofercie Lidla
fot. AdobeStock

Maty edukacyjne dla maluszków w supercenach w Lidlu

Niemowlaki uwielbiają leżeć i bawić się na różnego rodzaju matach. Jeśli nie macie jeszcze własnej, zajrzyjcie do Lidla. Podpowiadamy, gdzie jeszcze kupicie fajne, niedrogie modele!
Milena Oszczepalińska
Maty edukacyjne dla niemowląt w ofercie Lidla
fot. AdobeStock
Kiedy w domu pojawia się noworodek, jedyne, czego potrzebuje, to spokój i bezpieczne ramiona mamy. Z czasem jednak, kiedy niemowlę nieco dorasta, staje się bardziej aktywne i chętne do „zabawy”. To dobry czas na kupienie mu maty edukacyjnej, dzięki której malec będzie mógł poznawać różne zawieszone na niej przedmioty i ćwiczyć mięśnie. Nie znam dziecka, które nie korzystałoby z takiej maty, jeśli więc zastanawiacie się nad jej kupnem, stanowczo zachęcam. A w tym tygodniu w Lidlu dostaniecie świetne maty edukacyjne w bardzo przystępnych cenach. Sprawdźcie je koniecznie!

Maty edukacyjne dla niemowląt w Lidlu  

Od czwartku, 17 października we wszystkich sklepach sieci Lidl pojawią się kolorowe maty edukacyjne dla najmłodszych. Do wyboru będą dwa wzory. W zestawie oprócz maty znajdziecie też praktyczne etui, dzięki któremu mata po złożeniu nie będzie się kurzyć, będzie też zajmować niewiele miejsca. Na pałąkach zawieszone są kolorowe pluszaki z efektami dźwiękowymi, wspierające koordynację ręka-oko. Oprócz tego w gazetce Lidla czytamy, że mata aktywizująca zawiera:
  • grzechotkę,
  • folię szeleszczącą,
  • lusterko,
  • element piszczący.
Mata aktywizująca z Lidla
Wszystkie te przedmioty zachęcają do chwytania i eksplorowania, wpływają też bardzo pozytywnie na rozwój poszczególnych zmysłów dziecka. Dodatkowym atutem maty z Lidla jest jej cena. Kosztuje 89 zł.

Zobacz też: Jak rozwija się zmysł wzroku u dziecka?
Redakcja poleca: Top 7 prezentów świątecznych dla niemowląt - VIDEO
Zobacz, co warto kupić pod choinkę najmłodszym dzieciom.

Co powinna zawierać dobra mata edukacyjna dla maluszka?

Dobrze, żeby mata dla niemowlaka była kolorowa, małemu dziecku o wiele łatwiej jest dostrzec wyraźne, kontrastowe barwy. Nie musi jednak stymulować wielu zmysłów naraz. Prosta, niewielka mata z zabawkami zawieszonymi na pałąku w zupełności wystarczy. Na rynku dostępne są również produkty multisensoryczne, które dodatkowo wygrywają różne dźwięki i mają kolorowe światełka. Mimo że nam, dorosłym, wydają się one bardziej atrakcyjne, mogą być męczące dla niemowlaków. Warto o tym pamiętać przy zakupie różnych akcesoriów i zabawek dla najmłodszych, nie tylko maty edukacyjnej
Źródło: lidl.pl
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy