GRY
 
 

Materia Prima. Forma. 2. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy - warsztaty rodzinne

30.09, 14.10, 28.10.2012r., Zapraszamy na warsztaty rodzinne „Z maską twarzą w twarz” w ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi Materia Prima. Forma. 2. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy.

Teatr Groteska
Warsztaty odbędą się w Krakowie oraz wybranych miastach Małopolski i poprowadzi je aktorka Teatru Groteska Monika Filipowicz.
Najbliższe warsztaty odbędą się w Nowym Sączu i Tarnowie:
 • 30 września godz. 12:00-14:30 Nowy Sącz
 • 14 października  godz. 17:00-19:30 Tarnów
 • 28 października godz. 15:00-17:30 Wadowice
Informacje o warsztatach:
Warsztaty skierowane są do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Warsztaty te będą podzielone na część plastyczną, podczas której uczestnicy będą wykonywać maski oraz na część aktorską, podczas której będą, przy pomocy prowadzących warsztaty aktorów, odgrywać etiudy aktorskie z użyciem masek.
Rodzinne warsztaty teatralne to przede wszystkim możliwość wspólnej zabawy, zdobycia nowych umiejętności i okazja do poznania sekretów aktorstwa.
Podczas spotkania „Z maską twarzą w twarz” jego młodsi i starsi uczestnicy krok po kroku zostaną wprowadzeni w zagadnienia związane z procesem powstawania masek teatralnych oraz z ich rodzajami. Zdradzimy im tajniki gry aktora w masce i stworzymy możliwość zbudowania postaci scenicznych oraz etiud teatralnych z wykorzystaniem masek. Co więcej – uczestnicy będą mieli okazję wykonania własnej maski. W programie rodzinnych warsztatów teatralnych znajdą się również bajkowe zagadki, quizy teatralne i inne niespodzianki. W „maskowych” bohaterach dzieci na pewno rozpoznają postaci dobrze im znane z bajek i opowieści książkowych – a same będą miały szansę wcielenia się w ulubionych bohaterów, np. mieszkańców Doliny Muminków.

Program warsztatów:
 1. Trochę teorii na temat maski teatralnej:
 2. Podstawowe zasady gry aktora w masce
 3. Ćwiczenia rozluźniające i usprawniające oddech niezbędne przy każdej pracy scenicznej
 4. Zabawy rozwijające ekspresję
 5. Zabawy głosowe
 6. Budowanie postaci scenicznych
 7. Tworzenie etiud z uwzględnieniem poznanych zasad gry aktora w masce
 8. Wykonanie własnej maski teatralnej
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.
Doładuj
Przeładuj