GRY
 
 

Aresztowano ją, bo zostawiła dzieci same, żeby kupić jedzenie. Zasłużyła?

Ta mama na pewno nie sądziła, że tak skończy się jej wyprawa po kolację. Została aresztowana, bo jej dzieci przebywały w tym czasie bez opieki. Czy powinna spotkać ją kara?

policja
fot. Fotolia
Czy zostawiłybyście dzieci bez opieki na mniej niż godzinę, gdyby miały 8 czy 9 lat? Załóżmy, że przebywacie na wakacjach, skończyło się jedzenie, dzieci chciałyby pizzę, postanawiacie więc wyskoczyć do oddalonej o 15 minut jazdy samochodem restauracji, by wziąć kolację na wynos. W tym czasie dzieci zostają z waszymi psami, które zabraliście ze sobą na wakacje. Widzicie w tym problem? Zdecydowałybyście się tak postąpić?

Amerykanka Susan L. Terillion znalazła się dokładnie w takiej sytuacji i postanowiła pojechać po jedzenie do oddalonej o około 8 km restauracji, zostawiając swoje dzieci bez opieki osoby dorosłej. Rodzina przebywała akurat na wakacjach, a dzieci Susan mają 8 i 9 lat.

Policja odebrała zgłoszenie o 19.30. Dzieci spacerowały ze swoimi psami, kiedy te zerwały się i wybiegły przed jadący samochód. Kierowca zatrzymał pojazd i pomógł dzieciom uspokoić psy, po czym – kiedy dowiedział się, że dzieci są same - powiadomił policję. 

Matce postawiono zarzut narażenia zdrowia i życia dzieci. Nie było jej przez około 45 minut. Po wpłaceniu 500 dolarów kaucji wypuszczono ją z aresztu. Dzieciom na szczęście nic się nie stało, psom też nie.

Czy uważacie, że matkę aresztowano słusznie, czy jesteście zdania, że dziecko w wieku 8 lub 9 lat może już przez godzinę przebywać samo, bez opieki kogoś dorosłego? Polskie prawo nie reguluje w sposób jednoznaczny wieku, od jakiego dziecko może pozostawać w domu samo, w kodeksie znajduje się jedynie zapis o tym, że karalne jest pozostawienie dziecka do lat 7 w okolicznościach, które stwarzają zagrożenie dla jego zdrowia.

A waszym zdaniem od jakiego wieku dziecko może zostawać samo w domu? Napiszcie w komentarzu.
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Doładuj
Przeładuj