rak
fot. Heidi Loughlin/Facebook

Dla Heidi i jej dzieci te święta to CUD

Z rakiem piersi, bez szans na dalsze życie. Dzięki nowoczesnej terapii święta dla 35-letniej Heidi i jej trójki małych dzieci będą jak cud bożonarodzeniowy.
Agnieszka Majchrzak
rak
fot. Heidi Loughlin/Facebook
Heidi Loughlin z Wielkiej Brytanii to dzielna mama, która od ponad dwóch lat walczy z rakiem. Dramatyczną wiadomość o śmiertelnej chorobie otrzymała chyba w najgorszym momencie, jaki może spotkać matkę. Heidi zaszła właśnie w upragnioną ciążę z córeczką (kobieta była już mamą dwóch chłopców).

Bezlitosna diagnoza

Lekarska diagnoza była dla niej bezlitosna: aborcja, a następnie agresywna chemioterapia, powstrzymująca rozwój raka. Heidi nie wahała się - wybrała życie dziecka, nawet kosztem swojego zdrowia. Córeczka przyszła na świat 12 tygodni przed terminem przez cesarskie cięcie.

Brytyjka spełniła swoje marzenie o córeczce i pogodziła się ze śmiercią. I wtedy właśnie zdarzył się cud. Tuż przed świętami, wyniki badań Heidi potwierdziły, że stosowany w jej leczeniu lek Kadcyla bardzo dobrze zwalcza raka.
Redakcja poleca: Gdy dziecko w brzuchu się nie rusza - film
Jesteś w ciąży i martwisz się, że za rzadko czujesz ruchy dziecka? Zobacz, w jakich sytuacjach dziecko chętniej się rusza.

Lek działający cuda

Lekarze szybko zauważyli skuteczne działanie środka w przypadku Heidi. Choroba cofnęła się. "Nie śmiałam nawet marzyć o tym, że będę tutaj jeszcze tak długo. Mam tylko 35 lat i czuję się świetnie" – mówi Brytyjka.
Kadcyla to nowy lek, od niedawna finansowany przez Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia, który ma być przełomem w leczeniu szczególnie agresywnych typów raka piersi. To nowoczesny chemioterapeutyk, który dostarcza lek do komórek rakowych i jednocześnie oszczędza zdrowe tkanki. Dodatkowo ma znacznie mniejsze skutki uboczne. Kobietom nie wypadają włosy, nie wymiotują, tak jak w klasycznej chemioterapii.

Niestety w Polsce Kadcyla jest nie dostępna, gdyż Ministerstwo Zdrowia odmówiło jej refundacji.

Źródło: Fakt

Przeczytaj też: Szczepionka 6w1 - dowiedz się wszystkiego o szczepionkach skojarzonych​

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy