Jewgienij Anisimow z synem z zespołem Downa
fot. screen Instagram

Matka go porzuciła, bo ma zespół Downa. Wychowuje go samotnie tata

Ten ojciec przełamuje stereotyp, że jeśli w rodzinie rodzi się niepełnosprawne dziecko, to najczęściej mężczyzna nie potrafi udźwignąć tej roli. Został sam z małym Miszą i wspiera innych rodziców w podobnej sytuacji.
Ewa Janczak-Cwil
Jewgienij Anisimow z synem z zespołem Downa
fot. screen Instagram
Jewgienij Anisimow ma 33 lata. On i jego żona już trzy minuty po narodzinach wyczekiwanego syna dowiedzieli się, że najprawdopodobniej maluch ma zespół Downa. Szok, jaki ta wiadomość wywołała, gdyż badania prenatalne nie wykazały, że dziecko obarczone jest tą wadą, spowodował, że Jewgienij uciekł ze szpitala. Szybko się jednak pozbierał i wrócił, aby wspierać żonę.

„Byłem zrozpaczony, ale wiedziałem, że teraz moim zadaniem jest wspieranie żony. Kiedy przyszły wyniki badań, które potwierdziły diagnozę, wiedziałem, że teraz wszystko się zmieni. Jednak cały czas gdzieś tliła się radość, bo przecież urodził się mój syn” – relacjonował Jewgienij.

Matka nie była gotowa dźwigać takiego ciężaru

Samotny ojciec po tym, jak rozeznał się w tym, jak wygląda życie człowieka z zespołem Downa, chciał zająć się synkiem i przekonać do tego żonę. Ona jednak nie potrafiła pogodzić się z wizją wychowywania dziecka z niepełnosprawnością. Powstały między małżonkami konflikt spowodował, że kobieta odeszła od męża i syna. Jewgienij musiał wywrócić swoje życie do góry nogami i aby to zrobić, zrezygnował z kariery w Moskwie. Wrócił z małym Miszą do domu rodzinnego i otoczył malca opieką.
 

Misza rozwija się, a jego tata daje przykład

Chłopiec otoczony miłością rośnie jak na drożdżach. Odkąd skończył 5 miesięcy, raz w tygodniu jeździ z tatą na basen, bierze udział w terapii logopedycznej. Wspólne życie z Miszą Jewgienij pokazuje na Instagramie i wspiera rodziców, którzy samotnie czy w parze zmagają się z problemami, jakie niesie ze sobą wychowywanie dziecka z zespołem Downa. Jego konto ma już ponad 56 tysięcy obserwatorów.

Sprawdź także:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy