Matka imprezowała przez tydzień. Dziecko zmarło z głodu
fot. Adobe Stock

Matka imprezowała przez tydzień. Dziecko zmarło z głodu

Mieszkanka Wielkiej Brytanii miała regularnie zostawiać swoje dziecko samo w mieszkaniu. Jej ostatnia kilkudniowa nieobecność w domu skończyła się tragedią.
Sylwia Arlak
Matka imprezowała przez tydzień. Dziecko zmarło z głodu
fot. Adobe Stock
Vephy Kudi wyjechała z domu z Brighton do Londynu ze swoim chłopakiem, żeby świętować urodziny. Przez pięć dni imprezowała w różnych miastach Anglii. 9 grudnia 2019 roku, dwa dni przed powrotem do domu, znajdowała się w Coventry (oddalonym od jej miejsca zamieszkania o ponad 240 km).

Po powrocie do domu 19-letnia wówczas Vephy Kudi przeżyła szok. Zadzwoniła na numer alarmowy, informując, że jej 20-miesięczna córka „nie może się obudzić”. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala, ale nie udało się go uratować. Z wyników sekcji zwłok wynikało, że dziewczynka była niedożywiona i odwodniona. Tuż przed śmiercią chorowała na grypę. Za przyczynę zgonu uznano „zaniedbanie”.

Brytyjka usłyszała wyrok

Kobieta tłumaczyła śledczym, że ostatecznie wróciła do domu, bo „nie mogła znieść długiej rozłąki z córką” i „bardzo za nią tęskniła”. Z ich ustaleń wynika, że regularnie zostawiała swoją córkę samą w domu. Wielokrotnie na ponad dwa dni. 

Jej obrońca tłumaczył przed sądem, że doszło do „tragicznej sytuacji”. Opisywał Vephy Kudi jako młodą i wrażliwą osobę, która przechodziła trudne chwile (wraz z córką mieszkała w lokum udostępnionym jej przez fundację, która zajmuje się osobami w trudnej sytuacji życiowej). 
  Brytyjkę uznano winną nieumyślnego spowodowania śmierci. Milczała, gdy na sali sądowej odczytywano wyrok: dziewięć lat pozbawienia wolności. „Dziecko całkowicie polega na matce, żeby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Suma cierpień, których doznała w ostatnich dniach swojego życia, jest nie do zniesienia. Musiała to znosić, żeby pani mogła świętować urodziny swoje i swoich znajomych, jako beztroska nastolatka” – uzasadniała wyrok sędzia Christine Laing. 

Źródło: BBC News

Zobacz też:
Redakcja poleca: 13 zdań, których nigdy nie usłyszysz od swojego dziecka [WIDEO]
Czekasz, aż dziecko zacznie mówić? A gdy się już doczekasz, musisz wiedzieć, że są zdania, których nigdy nie powie. Jeśli jednak wyjątkowo padną, wprawią cię w niemałe osłupienie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy