matka oddała dzieci do domu dziecka
fot. Adobe Stock

Matka oddała troje dzieci do domu dziecka. Powód? „Bo ją wykańczały”

Matka trójki nastolatków zdecydowała się na radykalny krok: oddała wszystkie dzieci do domu dziecka, twierdząc, że sobie z nimi nie radzi. Dzieci nie mają o mamie dobrego zdania, oskarżają ją o liczne zaniedbania i stosowanie przemocy. O co chodzi w tej historii?
Magdalena Drab
matka oddała dzieci do domu dziecka
fot. Adobe Stock
Wstrząsająca jest zarówno relacja matki, która porzuciła troje swoich dzieci, jak i opowieści jej dwóch synów i córki. Kobieta twierdzi, że dzieci ją wyzywały, nie wpuszczały do domu i zabierały pieniądze. Ubolewa też nad tym, że jest wytykana palcami z powodu homoseksualizmu syna. Zdaniem trójki nastolatków zaś matka ich biła i poniżała. Teraz postanowiła się ich pozbyć.

Matka oddała dzieci do domu dziecka, bo „nie były normalne”

Sprawę nagłośniono w programie „Uwaga! TVN”. Z rozmowy z matką wynika, że kobieta nie wytrzymała ciągłych upokorzeń ze strony swoich dzieci. 

„Ja już naprawdę nie dawałam sobie rady z tym wszystkim. (...) To już było za późno [na pomoc specjalistów]”, powiedziała pani Małgorzata pytana przez dziennikarkę o to, dlaczego przed oddaniem dzieci nie skorzystała z porad psychologów czy terapeutów. Według jej relacji dzieci ją wyzywały i w końcu zakazały jej wstępu do domu, co potwierdza także ich babcia.

„Były problemy wychowawcze. Dzieci nie słuchały się mnie. Słuchały się ojca, bo on ich przekupywał drogą elektroniką i pieniędzmi” – przekonuje matka. Ojciec dzieci pracuje w Anglii.

Dzieci pani Małgorzaty mają 14, 16 i 18 lat. Twierdzą, że lepiej im w domu dziecka niż w domu rodzinnym. Pytane o to, czy kochają matkę, odpowiadają, że nie. Dziennikarzom opowiedziały o przemocy, obelgach oraz o tym, jak ich matka trwoniła wszystkie pieniądze, gdy one nie miały co jeść.

Kulminacja wydarzeń nastąpiła w momencie, gdy jeden z synów pani Małgorzaty wyjawił rodzinie, że jest gejem. Matka nie potrafiła tego zaakceptować. Powiedziała, że nie chce być wytykana palcami. Spotkała się nawet ze starszym o 30 lat człowiekiem, z którym jej syn był w związku. Po co? By wziąć od niego pieniądze i oddać mu syna pod opiekę. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

„Chciałabym, żeby syn się podjął jakiegoś leczenia. Wtedy wystąpię o to, żeby do mnie wrócił” – wyjaśniła matka. I zaznaczyła: „Chcę być matką. Ale chcę, żeby dzieci były normalne”.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy