GRY
 
 

Matka odkryła bolesną prawdę. Teraz apeluje do rodziców – do ciebie też!

Ta mama bliźniąt zdecydowała się przeprowadzić w domu mały eksperyment. Wyniki były szokujące i niestety dotyczą każdego z nas. Poznaj jej przesłanie.

Mama bliźniąt apeluje do rodziców
fot. Facebook Brandie Wood
Prawdą jest, że rozwój technologii pomógł nam "zdobywać nowe szczyty", jednak cena, jaką przychodzi nam zapłacić, może być zbyt wielka.

Listopad 2015 – to wtedy Brandie, matka bliźniąt postanowiła przeprowadzić eksperyment w swoim domu i uświadomiła sobie smutną, ale dotyczącą nas - rodziców prawdę na temat roli technologii w zakłócania relacji rodzinnych oraz funkcjonowaniu całej rodziny.

Temat wydaje nam się znany i podejmowany przez wiele kampanii społecznych. Kiedy jednak pisze o nim kobieta, która przeprowadziła doświadczenie na własnych dzieciach i pełna emocji opowiada o wnioskach, skłania do przemyśleń.

Przedmiotem badania Brandie były jej bliźnięta Blaine i Rylie. Młoda matka usiadła cicho w kącie pokoju, w którym bawiły się jej dzieci i zapisywała, ile razy spojrzały się nią. Bliźnięta zerkały na mamę z różnych powodów: raz chciały sprawdzić, czy widziała, że zrobiły fajne sztuczki, drugi raz chciały uzyskać aprobatę/dezaprobatę dla tego, co robiły, a jeszcze innym razem po prostu szukały  kontaktu wzrokowego z mamą i liczyły na jakąkolwiek reakcję z jej strony. 

"Cały czas myślałam o tym, w jaki sposób mogłabym zareagować i pokazać im, że jestem nimi zainteresowania, gdybym w tej chwili korzystała z telefonu lub komputera. Gdyby tak było, moi chłopcy 28 razy zastanawialiby się, czy Internet jest dla mnie ważniejszy od nich. 28 razy moje aniołki nie otrzymałyby ode mnie uwagi i odpowiedniego zainteresowania, którego potrzebuje większość dzieci. 28 razy moja miłość byłaby kwestionowana. Dzieci odniosłyby wrażenie, że moja miłość do nich jest mniej ważna niż to, kto jest online na portalach społecznościowych..."

Ciężkie czasy nastały... Żyjemy w świecie, w którym postrzegamy innych przez pryzmat tego, kim są w sieci. W świecie, w którym liczy się liczba znajomych i polubień, w świecie, w którym czas z ukochanymi osobami jest spychany na dalszy tor i zamiast niego pojawia się izolacja, w świecie, w którym zamiast rozmawiać twarzą w twarz, piszemy do siebie wiadomości z drugiego pokoju... Błagam cię, postępuj inaczej.

Proszę, odłóż telefon i spędź trochę czasu ze swoją rodziną i najbliższymi. Następne pokolenie, nasze dzieci biorą z nas przykład i liczą, że nauczmy je, iż wiecznie bycie online nie jest najważniejsze"

Niech apel Brandie będzie dla nas mocnym przypomnieniem, że warto odłożyć telefon i spędzić więcej czasu z rodziną. Udostępniajcie jej wiadomość, niech dalej idzie w świat!

Zobacz też: Żaden post, sms czy e-mail nie jest wart ludzkiego życia!

 
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (4 oceny)

4.5
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci