Dziecko omal nie utonęło w wannie
fot. Royal Life Saving Society UK

Matka ostrzega: Mój syn omal nie utonął w wannie!

Tej kąpieli jej syn o mało nie przepłacił życiem. Nigdy nie przeszło jej przez myśl, że może to być tak niebezpieczne!
Marta Kabulska
Dziecko omal nie utonęło w wannie
fot. Royal Life Saving Society UK
Lucinda Leathes, mama z Londynu dzieli się swoją historią, by przestrzec innych rodziców. Jej 5-letni syn prawie utonął po zassaniu w dół jacuzzi podczas wakacji w Afryce Południowej.

Młoda mama wraz z dójką synów (5-letnim Sammy i 7-letni Alfie) cieszyła się z kąpieli w wannie z hydromasażem w willi wynajętej na wakacje. Sammy zanurkował tak, jak zawsze to robił, lecz tym razem mimo upływu kilku sekund nie wynurzył się.

"Widziałam jego niebiesko-białe spodenki pod bąbelkami i sięgnęłam ręką w dół, aby pomóc mu się wynurzyć" - wspomina Lucinda i dodaje: "To było jak pociągnięcie bryły betonu". Szybko zdała sobie sprawę, że dzieje się coś złego i zaczęła wołać o pomoc. 

Summy cały czas był pod wodą, a jego brzuch zasysany był przez kratkę z odpływem. Na szczęście w pobliżu był ojciec i wuj, którzy usłyszeli krzyki i natychmiast przybiegli. Oni również nie byli w stanie wyciągnąć chłopca!
 

"Najpierw pomyślałam, że utknęła mu stopa, bo nie widziałam dokładnie przez te bąbelki, ale gdy 2 dorosłych mężczyzn nie mogło go wyciągnąć, zdałam sobie sprawę, że walczymy z ciśnieniem wody. Myślałam, że mój syn nie będzie żył, gdy go wyciągniemy" - opowiada Lucinda. Spróbowała więc znaleźć przycisk, by wyłączyć jacuzzi. Guziki nie były oznakowane, ale na szczęście się udało. Mężczyźni wyciągnęli chłopca z wody. Żył, ale był cały siny i nieprzytomny. 
 
 

Teraz matka ostrzega innych przed niebezpieczeństwem związanym z kąpielami w nieznanych wannach z hydromasażem. 
 

Mimo że jacuzzi było małe i płytkie, niewiele brakowało, by dziecko straciło życie. 

"Namawiam ludzi, aby zaczęli zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z kąpielami dzieci w jacuzzi (...) zwłaszcza teraz podczas wakacji".

Zobacz też: Dziecko utonęło we własnym łóżku. Uważaj na suche utonięcia!
Redakcja poleca: Przegląd kostiumów kąpielowych dla dzieci Mothercare
Na letnie upały musimy jeszcze trochę zaczekać. Mimo to w sklepach Mothercare pojawiła się już kolekcja kostiumów kąpielowych dla dzieci. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy