okno życia
fot. caritas.gniezno.pl

Matka przyprowadziła do okna życia dziecko, które miało … 1,5 roku!

Okna życia stworzono, by matki, które nie chcą lub nie są w stanie opiekować się dzieckiem, mogły anonimowo zostawić w nim noworodki. Nikt chyba nie spodziewał się, że zostanie porzucone 1,5 roczne dziecko.
Marta Kabulska
okno życia
fot. caritas.gniezno.pl
Do nietypowego zdarzenia doszło we Wrocławiu. To tam do okna życia matka przyprowadziła 1,5 roczną córkę. Dotychczas trafiały tu noworodki. Tak dużego dziecka nigdy wcześniej nie próbowano w oknie życia pozostawić.

Matka była zdecydowana pozostawić dziecko. Mimo próśb i rozmów z siostrami boromeuszkami opiekującymi się wrocławskim oknem życia, nie udało się odwieść jej od tej decyzji. Matka zrzekła się praw do opieki nad dzieckiem. Dziewczynka obecnie przebywa w placówce opiekuńczej. Według sióstr do tak drastycznej decyzji skłoniła ją sytuacja finansowa i brak warunków lokalowych.

Całym wydarzeniem zainteresowała się policja, która uznała, że dziecko pozostawiono bez naruszania procedur. Matka zrzekając się praw do opieki nad dzieckiem, nie popełniła przestępstwa.

Zobacz też: Okna życia – powinny istnieć czy nie?

Źródło: RMF FM 
 
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy