Cesarskie cięcie matki z pękniętą aortą
fot. Facebook/Michał Zembala

Matka rodziła z PĘKNIĘTĄ AORTĄ! Niesamowita operacja w Zabrzu

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu lekarze przeprowadzali naraz dwa zabiegi: cesarskie cięcie i operację aorty. Operacje przeszły pomyślnie, a mama i dziecko czują się dobrze.
Aleksandra Zaborowska
Cesarskie cięcie matki z pękniętą aortą
fot. Facebook/Michał Zembala
O przełomowym zabiegu poinformował kardiochirurg ze Śląskiego Centrum Chorób Serca – dr. hab. Michał Zembala. W wyniku niesamowitej operacji, dziecko przychodziło na świat, kiedy mama… miała pękniętą aortę!

Kobieta przeszła na raz cesarkę i operację serca

„Poród na sali u chorej z pękniętą aortą. Mama i dziecko czują się dobrze i wczoraj wróciły do domu. Dzięki wspólnej pracy, zaangażowaniu i doświadczeniu zespołów – kardiochirurgów i ginekologów (dr hab. med. Tomasz Hrapkowicz – kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej WNM w Zabrzu i dr hab. n. med. Wojciech Cnota – ordynator Oddziału Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej) wraz z towarzyszącymi profesjonalistami z obu dziedzin na naszej sali operacyjnej doświadczyliśmy cudu narodzin i ratunku” napisał na Facebooku dr Michał Zembala.

Pacjentką była młoda mama w wieku 26 lat. Trafiła do szpitala w zaawansowanej ciąży, skarżąc się na ból w klatce piersiowej i osłabienie. Lekarze stwierdzili u kobiety ostre rozwarstwienie aorty, które nie tylko zagrażało jej życiu, ale także życiu dziecka.
 
 

Porod na sali u chorej z peknieta aorta. Mama i dziecko czuja sie dobrze i wczoraj wrocily do domu 🙂 Dzieki wspolnej...

Opublikowany przez Michala Zembalę Środa, 6 stycznia 2021
Źródło: dziennikzachodni.pl, Polsat News, Facebook

Zobacz też:
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy