Czuwanie matki przy dziecku obiegło sieć
fot. Zdjęcie przedstawiające czuwanie matki przy dziecku obiegło sieć (Facebook @gniewko.oblicki)

Szokujące warunki szpitalne. Matka śpi pod łóżkiem chorego dziecka

Ojciec 1,5 rocznego chłopca przebywającego w szpitalu w Jeleniej Górze, opublikował na Facebooku zdjęcie, na którym przedstawił warunki, w jakich jego żona czuwa przy dziecku. Kobieta śpi na podłodze pod łóżkiem chorego syna.
Czuwanie matki przy dziecku obiegło sieć
fot. Zdjęcie przedstawiające czuwanie matki przy dziecku obiegło sieć (Facebook @gniewko.oblicki)
Mężczyzna opublikował post, do którego dołączył zdjęcie oraz list zadedykowany ministrowi zdrowia.

Oto treść listu

„Panie Ministrze Konstanty Radziwiłł, niech mi Pan kilka rzeczy wyjaśni, bo czegoś tu nie pojmuję… Proszę mi powiedzieć dlaczego w XXI wieku i w kraju leżącym samym środku Europy, moja żona, matka dwójki dzieci, a zarazem kobieta, która co miesiąc do kasy tego państwa oddaje TYSIĄCE CIĘŻKO ZAROBIONYCH ZŁOTYCH w różnych podatkach i opłatach, musiała w takich warunkach jak na załączonym obrazku czuwać przy swoim chorym 1,5 ROCZNYM SYNU wymagającym pilnego leczenia szpitalnego? Może mi Pan też powiedzieć, dlaczego mój 1,5 roczny syn wymagający konsultacji neurologicznej po przyjęciu na Oddział Pediatryczny w Jeleniej Górze (bo Neurologii Dziecięcej tu nie ma…) musiał czekać DOBĘ na badanie neurologa, bo prawdopodobnie JEDYNY aktywny neurolog dziecięcy w tym mieście, był w tym czasie zajęty obsługą dziecięcego SORu zorganizowanego prowizorycznie na TYM SAMYM ODDZIALE?? Może mi Pan też powiedzieć, dlaczego w mieście powiatowym, jakim jest Jelenia Góra, na Oddziale Pediatrycznym, w miejscu gdzie powinna być świetlica dla dzieci, obecnie znajduje się składowisko łóżek i maneli z przeniesionej tu prowizorycznie Izby Przyjęć, a dzieci leżące na tym oddziale tym samym zostały pozbawione ostatniego kawałka przestrzeni, który pozwalałby im choć na chwilę oderwać się od łóżka i oddać się wspólnej zabawie? Z resztą… nie za bardzo wskazane jest nawet, żeby opuszczały one swoje sale, bo osoby oczekujące pomocy w ramach funkcjonującego w tym samym miejscu SORu w każdej minucie przynoszą na Oddział tyle wirusów i bakterii, że prawdopodobnie starczyło by tego by powalić KONIA, a co dopiero chore małe dziecko…

Przez dwa dni spędzone w tym Szpitalu kierowana przez Pana tzw. „służba zdrowia” tak nas przeorała, że gdy w końcu przeniesiono nas do leżącego 100km dalej szpitala z oddziałem dziecięcym z prawdziwego zdarzenia, moja żona na widok uśmiechniętego personelu, kolorowej przestrzeni i nowych, dostosowanych do pobytu małych dzieci sal prawie się rozpłakała.

Pan i cała wasza ekipa rządząca lubicie się przechwalać jak to co rusz udaje się wam wdrażać kolejne „prorodzinne” programy. Tymczasem rzeczywistość w mniejszych miastach wygląda tak jak na załączonym obrazku. Czasem sobie myślę, że was polityków powinno się wsadzić w autobusy, rozwieźć po mniejszych miastach i kazać się tam położyć choć na 3 dni w szpitalu, żebyście mogli zrozumieć jaki BURDEL TAM MACIE!!! Tylko wcześniej trzeba by Wam zabrać komórki, żebyście przypadkiem nie próbowali dzwonić do swoich kolesi ordynatorów, którzy jak znam życie trzymają wam na oddziałach najlepsze miejsca…

Serdecznie NIE POZDRAWIAM!”

Czy zdjęcie pokazuje prawdę o opiece medycznej w Polsce?

- Celem mojego posta nie było skarżenie się na personel, bo spotkaliśmy też osoby, które chciały nam pomóc, ale mają związane ręce. Dlatego adresowałem to do ministra. To jest rzeczywistość, którą nam funduje system. A my tu nie mamy innego szpitala - powiedział portalowi Parenting Gniewko Oblicki.

Pod publikacją posypała się lawina komentarzy, a sam post miał ponad 1000 udostępnień. Internauci byli oburzeni tym, w jakich warunkach szpitalnych musiała przebywać kobieta. 

Czy kiedykolwiek mieliście podobne doświadczenia ze służbą zdrowia? Zachęcamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami!

Źródło: Magdalena Bury/parenting.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Dzieci szybciej zdrowieją w odnowionych salach szpitalnych - film
Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że odpowiednia aranżacja szpitalnych sal poprawia najmłodszym pacjentom samopoczucie i skraca czas leczenia nawet o 21 proc.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy