Zmiana imienia dla kilkulatka z powodu jego popularności
fot. AdobeStock

Co za absurd! Matka chciała zmienić imię 4-latce, bo przestało być wyjątkowe

Rodzice często bardzo skupiają się na tym, by ich dzieci się wyróżniały. Ale ten pomysł jest już sporą przesadą. Też tak uważacie?
Milena Oszczepalińska
Zmiana imienia dla kilkulatka z powodu jego popularności
fot. AdobeStock
To prawda, że wybór imienia dla dziecka bywa bardzo trudny. Rodzice chcą, by było wyjątkowe, by pasowało do nazwiska i było po prostu idealne. Czasem zdecydowanie się na to jedyne jest nie lada kłopotem, jeśli gust mamy i taty znacznie się różni w tym zakresie. Ale tak czy siak w końcu muszą się na coś zdecydować. A kiedy już to zrobią, muszą mieć świadomość, że to imię będzie towarzyszyło dziecku przez całe życie. Chyba że, tak jak jedna matka z Australii, nagle wpadną na pomysł, by zmienić imię kilkulatkowi. Ale, czy to faktycznie dobry pomysł? Zwłaszcza, gdy powód zmiany imienia jest tak… absurdalny! Co na to ekspert?

Matka zdecydowała się zmienić córce imię, bo przestało być unikatowe

Pewna Australijka nazwała swoją córkę Esmée, ponieważ bardzo zależało jej na tym, by jej dziecko nosiło niepowtarzalne imię. Wybrała takie, ponieważ od 20 lat nie znała nikogo, kto by je nosił. Kiedy jednak córka miała iść do przedszkola, okazało się, że w jej grupie będą jeszcze dwie dziewczynki o tym samym imieniu. Matka wpadła w panikę i postanowiła, że chce, by jej córka przestała je nosić.

Ekspertka od spraw rodzicielstwa, Sharon Witt, przyznaje jednak, że nie można zmieniać dziecku imienia tylko dlatego, że przestało być ono wyjątkowe. To imię nie jest ani obraźliwe, ani nie powoduje, że dziewczynka ma z tego tytułu jakieś przykrości, a nawet jeśli by je zmieniła, znowu za jakiś czas może spotkać kogoś, kto będzie się tak samo nazywał. Nie da się przejść przez życie z totalnie unikatowym imieniem. Poza tym rodzice nie powinni skupiać się na tak błahej sprawie, jaką jest imię. Powinni szukać oryginalności u dziecka w jego osobowości, a nie jedynie w imieniu. Trudno się z tym nie zgodzić.

Matka zwierzyła się jednak, że tak bardzo zależało jej na tym, by córka nosiła wyjątkowe imię, ponieważ ona sama nie cierpiała tego, gdy w szkole większość dziewczynek nazywała się tak samo, jak ona. Z tego powodu, gdy tylko mogła, zmieniła sobie imię, a jej prawdziwego imienia nie znosi do tej pory, gdy tylko je usłyszy.
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...

Kiedy dopuszczalne jest zmienianie imienia dziecku?

Ekspertka wyjaśnia, że można zmienić dziecku imię, jeśli przestaje się ono podobać, ale najlepiej jest zrobić to do momentu, gdy dziecko jeszcze go nie rozumie. Możliwa jest również taka zmiana, gdy dziecko dorośnie i samo zdecyduje, że chce się nazywać inaczej. Nie powinno się jednak na siłę zmieniać imienia kilkulatkowi, tylko dlatego, że przestało być wyjątkowe.

Co sądzicie o pomyśle tej australijskiej mamy? Z pewnością jej działanie motywowane jest troską o dobro dziecka, ale czy nie przesadza?

A jakie imiona noszą wasze dzieci? Modne i popularne, czy wyszukane? I czy przy wyborze imienia kierowaliście się właśnie tym, by było ono jak najbardziej oryginalne, czy braliście pod uwagę inne aspekty? Podzielcie się z nami w komentarzach!

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy