krew
fot. Fotolia

Jak tak mogła? Specjalnie doprowadzała dziecko do ciężkiej choroby

Trudno czytać tę informację, ale jednak to wydarzyło się naprawdę - policja zatrzymała matkę, która przez 6 lat życia, od samego urodzenia upuszczała dziecku krew. Biedactwo przeszło ponad 100 transfuzji.
Agnieszka Majchrzak
krew
fot. Fotolia
"Fizycznie jest coraz silniejszy, nie cierpi już z powodu ubytku krwi" – powiedział komisarz Jim Hansen duńskiej gazecie "Ekstrabladet".

Świadomie narażała synka na niebezpieczeństwo

Dunka opuszczała synkowi krew od sierpnia 2011 roku, od jego urodzenia. Gdy dziecko było już w złej kondycji zawoziła maleństwo do szpitala. Lekarze uzupełniali straty transfuzjami. Maluszek przeszedł ich 110. Ale medycy cały czas byli bezradni i nie wiedzieli co jest przyczyną choroby. Badania nic nie wykazały, a matka milczała. W końcu lekarze doszli do wniosku, że źródła złego stanu dziecka trzeba szukać w domu rodzinnym.

Dlaczego matka robiła coś tak okrutnego swemu dziecku? Niewykluczone, że chciała wzbudzić w ten sposób współczucie otoczenia i zwrócić na siebie uwagę.

Do zatrzymania kobiety doszło we wrześniu tego roku w miejscowości Skjern, w środkowej części Danii, ale dopiero teraz policja poinformowała o tym media.

Kobiecie postawiono zarzut narażenia życia i zdrowia dziecka na niebezpieczeństwo. Grozi jej sześć lat więzienia.To co robiła swojemu synkowi było jak igranie z losem. Utrata krwi u tak małego dziecka, mogła przerodzić się w niebezpieczny krwotok, trudny do opanowania. 

Kobieta samotnie wychowywała dziecko. I na razie policja jest bezradna, aby odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak krzywdziła swojego synka. Ona sama też nie umie się wytłumaczyć. Nie wykluczone, że matka ma zaburzenia psychiczne.

"Zachowanie matki 6-latka wskazuje na chorobę zwaną Zespołem Münchausena"- powiedział psychiatra sądowy Mette Brandt-Christensen. Cierpiący na nią ludzie, wywołują w sobie sztucznie choroby, aby wymusić na personelu medycznym leczenie i hospitalizację.

Rodzice cierpiący na ten syndrom prowokują także u swoich dzieci choroby, aby zyskać uwagę i współczucie  otoczenia.


Źródło: rmf 24

Przeczytaj też: Szczepionka 6w1 - dowiedz się wszystkiego o szczepionkach skojarzonych​

Zobacz też: 
Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy