Chłopiec zamknięty w pokoju przez 19 godzin
fot. StockAdobe

Matka zamknęła 8-latka w pokoju na 19 godzin! Bez jedzenia, picia i dostępu do toalety

Za to znęcanie się nad chłopcem sąd skazał kobietę na 6 lat więzienia. Jak tłumaczyła swoje zachowanie?
Milena Oszczepalińska
Chłopiec zamknięty w pokoju przez 19 godzin
fot. StockAdobe
8-latek z Dakoty Południowej w Stanach Zjednoczonych musiał spędzić 19 godzin w samotności we własnym pokoju, w którym zamknęła go jego matka, Natalie Connot i jej partner Jeremey Harbert. Chłopiec nie dostał żadnego jedzenia ani picia. Nie miał tez możliwości skorzystania z toalety. Dlaczego matka zrobiła mu coś takiego?

Zamknęła syna i pojechała odwiedzić przyjaciół

Według policji Natalie Connot zatrzasnęła syna w jego sypialni i udała się wraz z partnerem w odwiedziny do przyjaciół. Chłopiec po 19 godzinach męczarni bez możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych najpierw wyrzucił puszkę przez okno, a następnie z niego wyskoczył. Skoczył z wysokości prawie 4 metrów. Sprawa trafiła na policję i do sądu. Matce chłopca postawiono zarzut znęcania się nad dzieckiem, okrutnego traktowania i bezpodstawnego uwięzienia.
Redakcja poleca: Nienawidzę macierzyństwa! Dlaczego ten stan wzbudza w nas tak skrajne emocje? - tłumaczy psycholog [WIDEO]
Co zrobić, kiedy macierzyństwo tak nas przerasta, że zaczynamy je nienawidzić? - radzi psycholog dr Magdalena Śniegulska. Zobacz film, z którego dowiesz się, że dlaczego tak silne emocje bardzo często towarzyszą młodym mamom i co zrobić, aby wyjść z tego stanu.

„Nie traktujemy więźniów tak, jak był traktowany ten mały chłopiec”

Śledztwo prokuratury wykazało, że nie tylko głodzono i przetrzymywano 8-latka, lecz także nie zapewniano mu odpowiednich warunków do normalnego funkcjonowania. W mieszkaniu były dosłownie ścieżki usypane ze śmieci, a chłopiec nie kąpał się od tygodnia. Rzecznik prokuratury przyznał, że osadzeni nie są tak traktowani w więzieniach, jak ten 8-latek we własnym domu.

19-godzinna izolacja mocno odbiła się na zdrowiu 8-latka

Na skutek zamknięcia bez jedzenie i picia chłopiec musiał być hospitalizowany przez 10 dni. Cierpiał z powodu niedożywienia, hipokaliemii, zaparcia i zwężenia cewki moczowej. Jego matka tłumaczyła przed sądem, że pomysł z założeniem synowi zamka na drzwiach od sypialni podsunął jej lekarz, ponieważ syn stale się wymykał. Poza tym byli oni w trakcie budowania relacji i mieszkali razem dopiero od niedawna. Chłopiec wcześniej przebywał u babci.

Wyrok sądu nie może dziwić

Sąd na rozprawie po zapoznaniu się z całą sprawą zapytał retorycznie: „Czy ten chłopiec przeżyłby lato w domu swojej matki?”. Zdecydował, że 8-latek wraca pod opiekę babci. Matka chłopca została natomiast skazana na 6 lat więzienia za to, jak traktowała syna.

Czy uważacie, że to sprawiedliwy wyrok?

Źródło: www.kidspot.com.au​

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy