Okno życia
fot. AdobeStock

Matka zostawiła dziecko w oknie życia. Wrócił po nie ojciec

Siostry zakonne z Domu Samotnej Matki Caritas w Koszalinie znalazły dwumiesięczne niemowlę w oknie życia. Jak się okazało, dziecko zostawiła matka. Dzień później zgłosił się po nie ojciec.
Sylwia Arlak
Okno życia
fot. AdobeStock
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 czerwca w Domu Samotnej Matki Caritas w Koszalinie. Matka zostawiła zadbaną i zdrową dwumiesięczną dziewczynkę w oknie życia. Zakonnice poinformowały o zdarzeniu odpowiednie służby, tymczasem dzień później po dziecko zgłosił się ojciec. 

O losie dziecka zdecyduje sąd

„To matka zdecydowała o pozostawieniu dziecka w oknie życia. Ojciec był całą sytuacją zaskoczony. Nie wiem, jakie mogły być motywy działania matki. Można stwierdzić jedno, to nie jest patologiczna rodzina” – mówił cytowany przez Polskie Radio Koszalin sędzia Sławomir Przykucki, rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie. Siostra Monika Knysz z Domu Samotnej Matki w Koszalinie dodała: „Jesteśmy bardzo poruszone, to wielka radość, że dziecko jest uratowane. Cieszymy się, że ktoś chciał nam zaufać i powierzyć nam swoje dziecko”.

Wcześniej w oknie życia w Koszalinie znaleziono już dwoje dzieci. W styczniu 2016 roku pozostawiono tam chłopca, a w czerwcu 2018 roku dziewczynkę. Na szczęście maluchy trafiły już do adopcji. Na razie nie wiadomo, czy dwumiesięczna dziewczynka wróci do rodziny. O jej dalszym losie zadecyduje wymiar sprawiedliwości. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy