GRY
 
 

Matki – bohaterki. Ryzykowały życie, by uratować swoje dzieci

W ekstremalnej sytuacji nie ma czasu na zastanawianie się. Człowiek działa instynktownie. Przeczytajcie 3 historie o tym, jak matczyna miłość wyzwoliła nadludzką siłę.

Stephanie Decker
fot. www.splashnews.com (na zdjęciu Stephanie Decker z rodziną w szpitalu)
To nie są miejskie legendy. To prawdziwe historie kobiet, które w jednej chwili odkryły w sobie supermoc. Zdaniem ekspertów, strach, panika, desperacja – to emocje, które wyzwalają nadludzkie siły i są efektem dużej dawki adrenaliny oraz... woli przeżycia. W opisanych przez nas przypadkach kobiety nie walczyły o swoje życie, one narażały je, by uratować własne dzieci. Takich historii jest więcej... Jeśli znacie jakąś, napiszcie o niej w komentarzu pod tekstem.

1. Tornado niszczy dom

Podczas tornada, które osiągnęło prędkość 280 km/h i zrównało z ziemią wszystko na swojej drodze, Stephanie Decker własnym ciałem ochraniała swoje dzieci. Powtarzała im: „Nie umrzecie!” Wichura kompletnie zniszczyła ich dom. Dopiero gdy tornado przeszło, kobieta zauważyła, że jej ciało jest mocno poranione, ma złamanych kilka żeber i zmiażdżone nogi, które niestety trzeba było amputować. Dzieci (8-letni syn Dominic i 5-letnia córka Reese) nie miały nawet zadrapania.

Na zdjęciu Stephanie Decker z mężem i dziećmi

źródło: www.stephaniedecker.com

Tak wyglądał ich dom tuż po katastrofie

źródło: www.splashnews.com

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

2. Pożar w mieszkaniu

36-letnia Mila Akakowa i jej dzieci znaleźli się w pułapce, gdy w ich bloku (na parterze) wybuchł pożar. Ogień szybko zajął wyższe piętra. Oni mieszkali na trzecim. Kobieta wiedziała, że ona i dzieci nie dotrą już do drzwi, zresztą schody za nimi też stały w ogniu. W tej sytuacji matka zdecydowała się na desperacki krok i... wyrzuciła swoje dzieci przez okno. 13-letnią Natalię i 4-letniego Wanię złapali ludzie, którzy stali przed blokiem. Rozpostarli prześcieradła. Dzieciom nic się nie stało. Mama nie miała odwagi skoczyć (bała się, że prześcieradła nie utrzymają jej ciężaru). Kobieta stała w oknie i modliła się o ratunek. Pomogli jej strażacy.

Zobacz, jak matka ratowała swoje dzieci

źródło: www.youtube.com
Zobacz: Co robić, gdy dziecko się oparzy


Doładuj
Przeładuj