fot. Facebook/Mel Rymill

Mówi matkom: "Koniec ze wstydem! Moje ciało? Gąbczaste, ale zdrowe"

Po tym, jak została skrytykowana za swoją wagę, mama apeluje do innych: "Wystarczy oceniania, musimy się wspierać". Inna pyta: "Co z tego, że moje ciało ci się nie podoba? Jest zdrowe".
Karolina Stępniewska
fot. Facebook/Mel Rymill
Za chuda, za gruba, ale ma rozstępy, jaki obwisły biust, skóra jej wisi na brzuchu, gdzie ona chowa to dziecko – chyba nie w tym małym brzuchu, z takim brzuchem to pewno spodziewa się pięcioraczków.... To tylko garstka zdań, które może usłyszeć kobieta w ciąży lub po porodzie. Do tego dochodzi oczywiście oburzenie: jak ona mogła wyjść w bikini z takim brzuchem, to obrzydliwe, schowałaby te piersi, ukryła rozstępy, zamurowała w domu i nie kazała na siebie patrzeć!

W ramach walki z wyszydzaniem kobiecych ciał coraz więcej matek decyduje się dumnie i bez wstydu pokazywać swoje roznegliżowane ciała publicznie. Jedną z takich mam jest Mel Rymill, która po porodzie usłyszała od współpracowniczki: "Na pewno chciałabyś wrócić do figury sprzed ciąży". Bardzo ją to zdenerwowało i w odpowiedzi opublikowała na Facebooku swoje zdjęcie w samej bieliźnie.
 

So I had my first session with a PT today and the first thing she said to me was "Obviously you want to get back to your...

Posted by Mel Rymill on 19 listopad 2015

W komentarzu napisała: "Oto ja. Może nie nadaję się do magazynu, moje babcine majtki i biustonosz do karmienia na pewno nie będą wkrótce pokazywane na wybiegach, mam tłuste włosy, jestem bez makijażu, moje ciało jest gąbczaste i pełne, nie jestem nawet pewna, czy mam się dobrze. Ale jestem silna. Moje ciało jest zdrowe". 

Ostatnio do grona osób sprzeciwiających się okrutnemu ocenianiu dołączyła australijska aktorka, Jodi Anasta, znana z popularnej w jej kraju telenoweli "Zatoka serc". W telewizyjnym wywiadzie stwierdziła, że każda matka robi, co może, by być zdrową i szczęśliwą. I to wszystko, co może zrobić: "Niech ludzie widzą, co chcą, ale my, dziewczyny, powinnyśmy trzymać się razem, wspierać się, być szczęśliwe i zdrowe, i robić to, co dla naszych ciał jest najlepsze" - apelowała na wizji. Sama stała się obiektem brutalnej krytyki za to, że mocno schudła. 

Takich odważnych kobiet jak Mel  i Jodi jest coraz więcej. "To ja!"– zdają się mówić – "Zobacz, moje ciało jest dziełem cudu, jestem matką, wydałam na świat człowieka i jestem z tego dumna!". I świetnie: bez względu na liczbę rozstępów, wygląd brzucha po ciąży i rozmiar biustu, każda z nas ma prawo czuć się szczęśliwa. Ma prawo żyć bez ciągłego oglądania się w lustrze, porównywania z innymi, zamartwiania figurą. Są ważniejsze sprawy. Nie dajcie się, dziewczyny! Jeśli ktoś głośno komentuje wasz wygląd, to on ma powód, by się wstydzić!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Ćwiczenia po ciąży - film
Zobacz, jak ćwiczyć po porodzie. O tym, jak często ćwiczyć po ciąży i o jakich zasadach bezpieczeństwa pamiętać, opowiada trenerka fitness.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy