GRY
 
 

Matko niedoskonała – składam ci hołd!

„Do kobiety, która nie rzuciła dodatkowych kilogramów porodzie (…), która potrafi pozostawić za sobą swoje obowiązki i pójść na kawę z przyjaciółkami, składam ci hołd”. Przeczytaj niezwykły wpis młodej matki, skierowany do wszystkich nieperfekcyjnych mam.

Matka składa hołd innym nieperfekcyjnym mamom
fot. Facebook Constance Hall
Constance Hall jest matką czwórki dzieci (najmłodsze to 14-miesięczne bliźnięta, najstarsze ma 6 lat), zasłynęła ze szczerych do bólu wypowiedzi o trudach macierzyństwa. Na jej blogu oraz stronie na Facebooku znajdziesz opisy wzlotów i upadków, które przytrafiają się każdego dnia młodej mamie, począwszy od problemów małżeńskich pojawiające się przy dzieciach, poprzez presję otoczenia, po uczucie izolacji, które miewa wiele mam. Przeczytaj wpis, którym podbiła serca mam na całym świecie.

"Do kobiety w parku, wpatrującej się w swój telefon, ignorującej swoje dziecko,
składam ci hołd. 
Za to, że przebywając w miejscu publicznym, w którym powinnaś obserwować je 24 godziny na dobę, masz to gdzieś i nie przejmujesz się tym, co powiedzą inni. 

Do kobiety ze stosem naczyń i prania, która potrafi pozostawić za sobą swoje obowiązki i pójść na kawę z przyjaciółkami, 
składam ci hołd. 
Bycie dobrą mamą, żoną albo człowiekiem nie oznacza w ogóle, że masz spędzić wieczność na sprzątaniu domu. Jeśli zostawisz to wszystko wystarczająco długo, ktoś to za ciebie zrobi. Zaufaj mi. 

Do kobiety w szpitalu, która czekają cierpliwie na przyjęcie leków przeciwdepresyjnych, 
składam ci hołd.  
Depresja poporodowa jest do kitu. Musisz ciągle radzić sobie, nie myśl błędnie, że depresja jest wtedy, gdy sobie nie radzisz, jeżeli próbujesz, dla mnie jesteś królową wyzwań. 
Zbyt często mylimy siłę ze słabością, to silna kobieta prosi o pomoc. 
Jesteś silna. 
Tak wiele kobiet przechodzi przez dokładnie to samo, a nie mówią o tym. 

Do kobiety, która nie rzuciła dodatkowych kilogramów porodzie, 
składam ci hołd.  
Nowa 24-godzinna praca, za którą nie otrzymasz wynagrodzenia przez około 20 lat, nie jest dobrym momentem, aby zrezygnować z ciastek. Zjedz ciastko, zjedz to całe pieprz... ciasto i każ spadać każdemu, kto odważy się powiedzieć cokolwiek na ten temat. Twoje ciało po ciąży nie powinno podlegać publicznemu komentowaniu. 

Dużo miłości, 
dla mamy, której dni są pełne małych porażek i mikro zwycięstw, ale której serce nadal wielokrotnie wybucha w wyniku mini armii miłości, każdego dnia".
 
 

To the woman at the park, looking at her phone, ignoring her children,I salute you. For not giving into the public...

Posted by Constance Hall on 16 styczeń 2016
Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj