lalki Creatable World
fot. Mattel

Lalki od Mattel – niech dziecko zdecyduje o ich płci!

Firma Mattel wprowadza do sprzedaży lalki bez wyraźnie określonej płci. Dziecko mogło samodzielnie zdecydować, kim będzie jego lalka – chłopcem czy dziewczynką.
Ewa Janczak-Cwil
lalki Creatable World
fot. Mattel
Nie chłopiec i nie dziewczynka – tak będą wyglądać lalki od Mattel, które pojawią się niebawem w sprzedaży. Do wyboru będzie 6 lalek o różnych odcieniach skóry. Każda z nich sprzedawana będzie w zestawie z dwiema fryzurami (włosy krótkie oraz długie), ubraniami i akcesoriami, dzięki którym dziecko samo podejmie decyzję, czy chce mieć lalkę chłopca, czy dziewczynkę. Jeszcze nie wiadomo, czy lalki Creatable World znajdą się w sprzedaży w Polsce. W Wielkiej Brytanii zestaw będzie kosztował ok. 35 funtów.

Pomysł na lalkę bez określonej płci

Mattel zapewnia, że przy tworzeniu lalek Creatable World pracowali wspólnie lekarze, rodzice i dzieci. Zabawki mają kształty ciała w proporcjach bardziej zbliżonych do ludzkich niż lalki Barbie i Ken. Twórcom chodziło o stworzenie lalek, które będzie można adresować nie tylko do dziewczynek, ale też do chłopców.

Zobacz także: Domki dla lalek Barbie – przegląd najciekawszych

Dzieci będą miały swobodę w kreowaniu postaci. Lalka może na pewien czas stać się chłopcem, a później można ją przestylizować na dziewczynkę. Dzięki temu dzieci mogą tworzyć lalki dowolnej płci: męskiej, żeńskiej, ale też tzw. niebinarnej, czyli bez jasno określonych cech płciowych.

Ryzykowny ruch firmy?

Jeśli ktoś ma otwarty umysł i bazuje na faktach, w tych lalkach ujrzy tylko to, czym są – kreatywną zabawką dla dzieci. Bo dzieciaki często wolą same decydować, czy wolą mieć lalkę-chłopca, czy lalkę-dziewczynkę. Na dodatek z upływem czasu mogą zmieniać zdanie, a ta zabawka daje im możliwość wyboru płci lalki.

Nie mamy jednak wątpliwości, że już wkrótce te zabawki mogą stać się celem ataków. Wszyscy, którzy uznają homoseksualizm i niebinarność płci za ideologię, a nie za fakt naukowy, zobaczą w zabawkach promocję środowisk LGBT+ i próbę demoralizowania dzieci.

A co ty sądzisz o lalkach Creatable World? Podziel się z nami swoją opinią – jesteśmy bardzo ciekawi!

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy