niemowlak leży na macie edukacyjnej
fot. AdobeStock

Maty edukacyjne dla dzieci - co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się nad zakupem maty edukacyjnej dla dziecka? Zobacz już teraz, na co podczas jej wyboru warto zwrócić uwagę. Jakie są jej funkcje i zalety? Nie przegap również tanich ofert mat, które wybraliśmy specjalnie dla ciebie!
niemowlak leży na macie edukacyjnej
fot. AdobeStock
Mata edukacyjna może służyć dzieciom już od pierwszych dni życia. Oczywiście na początku jej przeróżne funkcje nie zaciekawią kilkutygodniowego malca. Jego zainteresowanie z pewnością wzrośnie około trzeciego miesiąca życia, wtedy to kolorowe elementy będą przykuwały jego uwagę. W sklepach wybór mat jest ogromny. Na co więc zwrócić uwagę podczas poszukiwań odpowiedniej maty?

Zalety mat edukacyjnych

Maty edukacyjne pobudzają zmysły dziecka i wspomagają jego rozwój. Wszystko to za sprawą różnego rodzaju zabawek i ich faktur materiału. Dodatkową zaletą jest także możliwość doczepiania nowych elementów, dzięki którym dziecko nie będzie się nudziło. Nie da się ukryć, że w początkowym etapie życia niemowlaka są one jego ulubionym sposobem na spędzanie czasu. Z kolei rodzice dzięki nim mają chwilę czasu dla siebie np. na wypicie w spokoju herbaty.

Funkcje mat edukacyjnych

Funkcje mat edukacyjnych zależą głównie od wieku maluszka. Najmniejsze dzieci mające 3 miesiące skupią się na wiszących nad głową zabawkach. Dopiero później malec zacznie sięgać po nie rączkami i dokładnie oglądać.
Maty edukacyjne są wyposażone w różnego rodzaju elementy w celu pobudzeniu w dziecku ciekawości, dlatego też znajdziemy tam mnóstwo żywych kolorów oraz zabawek wykonanych z różnych faktur. Często pojawiają się tam również zabezpieczone lusterka, dzięki którym maluch co jakiś czas dostrzega coś nowego.

Kiedy dziecko już podrośnie, mata świetnie sprawdzi się jako kocyk, materacyk lub miejsce do zabawy podczas pikniku. Koszty mat przeważnie zaczynają się od 60 zł, sięgając nawet do 300-400 zł. Wszystko zależy od liczby funkcji np. nowości, czyli interaktywnej klawiatury do gry dla dzieci.
 
Oceń artykuł

Ocena 3 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy