McDonald's zmienił Happy Meal
fot. Adobe Stock

Uwaga! Zmienia się skład Happy Meal! Co teraz tam znajdziecie?

Ma być zdrowo, ale czy będzie smacznie?
Agnieszka Majchrzak
McDonald's zmienił Happy Meal
fot. Adobe Stock
Z nielicznymi wyjątkami, właściwie nie znam dziecka, które nie lubiłoby zjeść w McDonald'sie. Można pewnie nawet założyć, że 3/4 Polski żywi dzieci w McDonald'sie. Przy okazji następnej wizyty w tej restauracji dzieci czeka niespodzianka - Happy Meal się zmienił!

McDonald’s zmienia ofertę Happy Meal

Walcząc z wizerunkiem sprzedawcy śmieciowego jedzenia, McDonald's już wiele lat temu wprowadził do dziecięcych zestawów Happy Meal owoc, zaś do picia wodę lub sok. Był to bardzo udany zabieg, również handlowy - wzrost sprzedaży zestawów z wodą lub sokiem w latach 2013-2017 wyniósł ponad 10 proc.

Rok temu firma ogłosiła globalną strategię, której celem jest podniesienie wartości odżywczych zestawów Happy Meal oraz zmniejszenie ich kaloryczności, zawartości cukru i soli oraz wykluczenie sztucznych dodatków. Stąd od stycznia 2019 roku w sieciach McDonald'sa w całym kraju zmienił się skład dziecięcego zestawu Happy Meal.

Nowy zestaw dla dzieci ma:
 
  • cząstki jabłka (zamiast całego owocu),
  • ciemne winogrona bezpestkowe,
  • paluszki surowej marchewki (zamiast pomidorków koktajlowych),
  • mus truskawkowy (w miejsce musu jabłkowo-bananowego),
  • sok pomarańczowy i jabłkowy o pojemności 200 ml (wcześniej 250 ml).

W zestawie Happy Meal nie znajdziesz już:
 
  • owocojogurtu,
  • McTosta z bekonem,
  • herbaty ze sztucznymi aromatami.
  [content:0_8060,0_26398,1_3730,2_1273:PsychologicalTest]

McDonald’s stara się zmienić swój wizerunek, stąd jego dążenie do tego, aby oferta firmy zawierała:
 
  • zbilansowane posiłki,
  • uproszczone składniki.

Dlatego co najmniej połowa możliwych kombinacji zestawów Happy Meal będzie zawierać maksymalnie 600 kalorii, 10 proc. kalorii z tłuszczów nasyconych, 650 mg sodu oraz 10 proc. kalorii z dodanego cukru. Ze wszystkich zestawów Happy Meal usunięte zostaną sztuczne aromaty i barwniki. Dodatkowo wszędzie, gdzie będzie to możliwe bez pogorszenia bezpieczeństwa, smaku, jakości czy wartości żywności, zostaną również zredukowane środki konserwujące.
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.

Gramy w otwarte karty

McDonald's podkreśla, że informacje o wartościach odżywczych zestawów Happy Meal będą dostępne na stronach restauracji oraz w aplikacjach mobilnych, poprzez które możliwe jest zamawianie jedzenia.

Ponadto firma zobowiązała się do promowania sprzedaży posiłków zawierających:
 
Na opakowaniach zestawów Happy Meal rodzice będą mogli znaleźć materiały edukacyjne zachęcające do wyboru zdrowej przekąski. Na papierowych serwetach umieszczanych na tacach w restauracjach, będzie można przeczytać skład oferowanych produktów, tabelę alergenów i wartości odżywczych.

Jesteście zadowolone? Brzmi nieźle, a jak będzie smakować? Pewnie tak jak zawsze, przecież dzieci uwielbiają McDonald'sa!

Napiszcie w komentarzach, czy chodzicie z dziećmi do fast foodów i czy podobają się wam zmiany w zestawie Happy Meal?

Źródło: mat. prasowe

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy