mali bohaterowie odznaczenie przez prezydenta Andrzeja Dudę
fot. screen/Facebook Kancelaria Prezydenta RP

Oto Mali Bohaterowie - niewiarygodnie dzielni, ratowali od śmierci

Julka, Dawid, Michał i Maciek nie wahali się ryzykować życie, aby ratować swoją rodzinę. Nie jednego dorosłego nie byłoby stać na takie poświęcenie!
Agnieszka Majchrzak
mali bohaterowie odznaczenie przez prezydenta Andrzeja Dudę
fot. screen/Facebook Kancelaria Prezydenta RP
To nieprawdopodobne, jak małe dzieci mogą być nad wiek dojrzałe i odważne i w tak dramatycznej sytuacji zachować zimną krew. Każde z nich ratowało życie swoich najbliższych, doznając przy tym bardzo poważnych ran. To wspaniale, że ich odwaga została w ten sposób zauważona!

Medale za Ofiarność i Odwagę

Prezydent Andrzej Duda wręczył czwórce dzieci Medale za Ofiarność i Odwagę. – Te odznaczenia zazwyczaj odbierają dorośli: policjanci, strażacy, żołnierze. Dzisiaj dostają je Julka, Dawid, Michał i Maciek za to, że umieli zachować się w sposób wyjątkowy i uratować innych – podkreślił prezydent podczas uroczystości na dziedzińcu Belwederu, w której uczestniczyło kilkaset dzieci.

To już tradycja, że przed letnimi wyjazdami w Pałacu Prezydenckim odbywa się spotkanie w ramach akcji "Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką". Podczas spotkania dzieci poznają zasady bezpiecznego zachowania i reagowania w sytuacjach zagrożenia. W miniony poniedziałek miały też niebywałą okazję poznać i zobaczyć z bliska Małych Bohaterów, którzy swoją odwagą zadziwili wszystkich.
Redakcja poleca: Agnieszka Hyży o swojej patchworkowej rodzinie: „Martusia już się przyzwyczaiła” [WIDEO]
Agnieszka Hyży stara się stworzyć prawdziwy dom dla swojej 7-letniej córki. Jak w tej sytuacji odnalazł się jej mąż, Grzegorz Hyży, i jakie relacje nawiązał z dziewczynką? Dziennikarka przyznała, że duże znaczenie miał wiek Marty: gdy poznała Grześka, jej córeczka była malutka.

Niejeden dorosły by nie podołał

6-letni Maciuś Gacek zobaczył na parapecie jednego z mieszkań na pierwszym piętrze 3-letniego chłopca, pozostawionego bez opieki dorosłych. Chłopiec przewidział, że maluch spadnie, podbiegł pod okno i złapał w ostatniej chwili trzylatka, ratując go przed upadkiem z wysokości.

8-letni Michał Krupa ratował swoją starszą, ciężarną siostrę, zaatakowaną przez nożownika. Aby ją ocalić, chłopiec odwrócił uwagę napastnika. Rodzeństwo, z obrażeniami zagrażającymi życiu, trafiło do szpitala.

9-letnia Julka Pawlak zasłoniła własnym ciałem młodszego brata, którego zaatakowały agresywne psy. Dziewczynka sama została ciężko pogryziona przez zwierzę.

12-letni Dawid Wroniszewski uratował z pożaru swoich najbliższych. Kiedy w domu wybuchł pożar, chłopiec przedarł się przez ścianę ognia, wybił szybę, raniąc się przy tym dotkliwie, i pomógł wydostać się z płonącego budynku młodszej siostrze, mamie oraz cioci.Od małego uczmy dzieci zasad bezpieczeństwa!

To wspaniałe dzieci i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, tego, co zrobiły. Odważyły się zrobić rzeczy, które nie jedną dorosłą osobę by przerosły.

Julka, Dawid, Michał i Maciek powinni być wzorem dla innych, aby reagować w każdej sytuacji zagrażającej życiu. Ogromny szacunek należy się także rodzicom dzieci za wspaniałe ich wychowanie. To dobry moment, aby wspomnieć o konieczności nauki dzieci od najmłodszych lat umiejętności korzystania z numeru alarmowego 112.

Czy uczycie swoje dzieci zasad bezpieczeństwa i tego, jak powinny się zachować w sytuacji zagrożenia życia? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Źródło: Facebook Kancelaria Prezydenta RP
  [content:0_26152,2_1212,0_20383,1_3977:GALGallery]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy