Meghan Markle ma zakaz robienia przyjęć dla dzieci
fot. East News

Meghan Markle nie wyprawi baby shower! Dlaczego królowa uważa, że to niestosowna impreza?

Przyjęcia dla ciężarnej i dziecka czyli tzw. baby shower ma już ponad dwustuletnią tradycję. W krajach anglosaskich urządzało się je już w XVIII wieku! Meghan Markle jednak nie będzie miała takiej uroczystości!
Weronika Zagojska
Meghan Markle ma zakaz robienia przyjęć dla dzieci
fot. East News
Baby shower to uroczyste przyjęcie dla przyszłej mamy i jej dziecka wyprawiane zazwyczaj kiedy do porodu już zostało niewiele czasu. Zwykle zbierają się wszystkie bliższe i dalsze przyjaciółki ciężarnej, zostaje ogłoszona płeć dziecka, czasami imię, a przyszła mama dostaje prezenty dla siebie i często – wyprawkowe dla maluszka. Baby shower kiedyś urządzało się w domu, dziś często w wynajętym lokalu, z dekoracjami, balonikami i specjalnym tortem.

Żona księcia Harrego w ciąży będzie musiała się bez tego wszystkiego obejść. Dlaczego? To kolejny zakaz, jak przekonują obserwatorzy i eksperci etykiety panującej na brytyjskim dworze królewskim, wynikający z faktu, że jej członkom nie wypada obnosić się ze swoim bogactwem. Publicznie mogą pokazywać się w drogich strojach, biżuterii i dodatkach, bo te są wyrazem ich królewskiego statusu. Co innego jeśli dotyczy to mniej formalnych spotkań i okazji. Z tego samego powodu Meghan i Harry musieli zrezygnować  z prezentów z okazji ślubu.

Czy brak baby shower to rzeczywiście aż tak wielka niedogodność dla członków rodziny królewskiej, jak czytamy w mediach? Mam wątpliwości. Póki co jednak para książęca nie ogłosiła, że spodziewa się potomka, więc pewnie się nie martwią się tym na zapas. Co innego ciekawskie media i fani Meghan i Harry'ego.

W wielu kulturach przyjęcie dla przyszłej mamy i jej dziecka organizuje się dopiero po narodzinach (np. Chiny, Armenia). To pozostałość po dawnych czasach, w których umieralność noworodków była wysoka i gdy świętowano dopiero wtedy, kiedy dziecko przeżywało. Niektóre mamy i dziś nie czują się dobrze ze swoją radością zanim dziecko nie przyjdzie na świat całe i zdrowe. Współcześnie dzięki postępowi medycyny oraz dostępności badań możemy być spokojniejsze. Bardzo miło jest celebrować ten piękny stan oraz cieszyć się z najbliższymi z tego wyjątkowego wydarzenia w życiu. I jeśli tylko macie na to ochotę, warto to zrobić.

Miałyście baby shower czy w ogóle nie wyprawiałyście takiego przyjęcia przed porodem?
A może księżna Meghan po prostu będzie miała imprezę przedporodową, o której nie będą wiedziały media?


Zobacz też:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy