GRY
 
 

Merida Waleczna - seria Czytaj i słuchaj

Malownicza Szkocja, tajemnicza legenda oraz pełna temperamentu rudowłosa królewna. W taki świat wkroczą najmłodsi czytelnicy nowej książki z serii Czytaj i słuchaj.

Merida Waleczna, filmy Disneya, filmy dla dzieci, filmy animowane
fot. materiały prasowe
„Merida Waleczna” to niezwykła opowieść o wolności, rodzinnej tradycji i prawdziwej odwadze.

Merida - zbuntowana królewna

Merida to buntownicza i porywcza córka króla Fergusa i królowej Elinor. Nigdy wcześniej żadna z córek rodziny królewskiej nie prowadziła tak szalonego i pełnego przygód życia. Merida nie tylko zachowuje się inaczej niż nakazuje jej dworska etykieta – strzela z łuku, jeździ konno i wspina się po górach. Także w kwestii swojej przyszłości ma odmienne zdanie niż jej rodzice. W myśl rodowej tradycji ma poślubić jednego z potomków największych klanów w królestwie DunBroch. Królewna nie chce słyszeć jednak o małżeństwie - w gniewie niszczy rodzinny gobelin, a następnie ucieka do lasu. Spotyka tam tajemniczą kobietę. Wypowiedziane w jej obecności słowa okazują się mieć przedziwną moc sprawczą… Czy Meridzie uda się cofnąć zaklęcie, nim będzie za późno?
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! Czy wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Tajemnica przeszłości

Merida poprzez zniszczenie rodowej pamiątki i słowa wypowiedziane pod wpływem emocji wkracza do świata legend. Początkowo nieufna wobec opowieści o przeszłości wkrótce przekona się, że bunt wobec rodzinnej tradycji może doprowadzić do rozłamu w królestwie, tak jak to miało miejsce przed wieloma laty w sąsiednim państwie. W końcu zrozumie, że czasami trzeba podjąć heroiczną walkę, by nie stracić tego, co najważniejsze. Ale odwagi tej krnąbrnej i zuchwałej, ale jakże wspaniałej królewnie o płomiennych rudych włosach nie brakuje. I o tym będą mogli przekonać się także wszyscy mali czytelnicy, którzy sięgną po książkę z serii „Czytaj i słuchaj” pt. „Merida Waleczna”.

„Merida Waleczna” to kolejna książka z wyjątkowej serii „Czytaj i słuchaj”, do której dołączona została płyta CD ze słuchowiskiem z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu. W ramach cyklu ukazały się do tej pory tak lubiane przez dzieci tytuły jak „Auta 2”, „Toy Story / Toy Story2”, „Piękna i Bestia”, „Księżniczka i żaba”, „Król Lew” czy „Mała syrenka” (w sumie 28 tytułów).

Merida Waleczna, książka dla dzieci

Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to opowieści filmowe, które dostarczając niezapomnianych wrażeń, przenoszą dzieci do świata fantazji. Pomagają im kształtować i rozumieć uniwersalne wartości, takie jak: dobro, piękno, miłość i przyjaźń.


Dane bibliograficzne:
Tytuł: „Merida Waleczna”
Liczba stron: 50                                               
Płyta CD
Oprawa: twarda
Format: 225 mm x 226 mm

babyonline.pl
Doładuj
Przeładuj