GRY
 
 

Męski poród – pozwolisz na to?

Narzekamy na ból, psioczymy na położne i szpitale, w których przychodzi nam rodzić. Nie raz życzymy, by to mężczyźni rodzili, ale czy na pewno tego chcemy?

Męski poród
fot. fotolia
Niezliczoną ilość razy w trakcie mojego 20-godzinnego porodu pragnęłam go przerwać. Gdyby tylko ktoś stworzył przycisk, dzięki któremu można by wycofać się z całego tego interesu, to z pewnością w trakcie porodu bym go wcisnęła. Oglądając filmy, na których mężczyźni poddawani są bólom porodowym, myślę sobie, jak bardzo chciałabym, żeby to mój mąż wtedy cierpiał, a nie ja. 

Jak opisać ból porodowy?

Nie istnieją tak przerażające słowa, które oddałby w pełni cierpienie rodzącej. Sama nie jestem w stanie porównać tego rodzaju bólu do żadnego innego. Ból zęba, czy nawet ten podczas wykonywania tatuażu nie jest nawet w 1% tym, co czułam, gdy wydawałam dziecko na świat. Z pewnością to nie był ból podbrzusza, czy brzucha, a raczej ból istnienia, który dotykał każdą komórkę mojego ciała, począwszy od małego palca u stopy po końce moich włosów.
Redakcja poleca: Jak bardzo boli poród? Film
Czy poród musi boleć? Sprawdź, od czego zależy nasilenie bólu porodowego i co zrobić, by go złagodzić.

Męski poród – czy się na to godzę?

Wbrew logice, wbrew temu, co czułam w trakcie porodu, NIE zamieniłabym się z moim mężem. Ciąża i poród to mój przywilej, zaszczyt, który mimo bólu nie do opisania dał mi również bezgraniczną radość. Moje dziecko warte było każdej sekundy bólu porodowego. Nie chciałabym stać z boku i czekać na przyjście na świat mojego maleństwa. Choć nie ukrywam, że czasem przyjemnie byłoby popatrzeć, jak mój mąż doświadcza takiego bólu, to w ciąż z całym przekonaniem powiem, że cieszę się, że to ja mogłam urodzić. Duma, którą czułam, wydając dziecko na świat, radość, która pojawiła się, gdy usłyszałam pierwszy krzyk, wzruszenie, gdy nowo narodzone maleństwo leżące na moim brzuchu poszukiwało mojej piersi, są najcenniejszymi chwilami, z których nigdy bym nie zrezygnowała i nie oddała ich nikomu. Jestem kobietą, matką i jestem z tego dumna.

Sprawdź, jak bardzo będzie bolał cię poród? - test

A ty wolałabyś, żeby to twój mąż rodził? Piszcie w komentarzach.

Ocena (2 oceny)

4.5
Doładuj
Przeładuj