mężczyzna z długim przyrodzeniem w bajce dla dzieci
fot. Youtube

Duńska bajka dla dzieci o mężczyźnie z długim przyrodzeniem: „Wiele pozytywnych komentarzy od rodziców”

Nietypową bajkę mogą oglądać dzieci w Danii. Bohaterem animowanego serialu jest mężczyzna z bardzo długim przyrodzeniem, które nieustannie utrudnia mu życie, np. zabiera dziecku lody. Bajka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4-8 lat, ale wielu oburzonych rodziców określiło ją jako „pornograficzną” i już zapowiedziało, że ich pociechy więcej jej nie obejrzą.
Magdalena Drab
mężczyzna z długim przyrodzeniem w bajce dla dzieci
fot. Youtube
Bajka dla dzieci o mężczyźnie z bardzo długim penisem została wyemitowana w miniony weekend w duńskiej telewizji publicznej. Rodziców mocno zaniepokoiła treść animacji: ubrany w koszulkę na ramiączka wąsaty mężczyzna zmaga się w niej ze swoim nadzwyczaj długim przyrodzeniem, które trudno mu kontrolować. „To perwersja i pedofilia” − grzmią rodzice, a producenci bronią bajki: „najważniejsze, że grupa docelowa jest zadowolona”.

Bajka dla dzieci o mężczyźnie z długim przyrodzeniem

Główny bohater duńskiej bajki dla dzieci ma dość nietypowy problem: jego długie przyrodzenie sprawia mu masę kłopotów, a do tego „prawie nic nie da się z tym zrobić” (to fragment tekstu tytułowej piosenki). Po emisji pierwszych odcinków bajki na jej twórców posypały się gromy:

„To perwersyjny i nieodpowiedni serial dla małych widzów”, „Telewizja naraża nasze dzieci na pedofilów, którzy otrzymują w postaci filmu gotowe narzędzie” − komentują zbulwersowani rodzice na profilach społecznościowych duńskiej telewizji.

Inne zdanie na temat filmu dla dzieci mają jego producenci. „Jest wiele pozytywnych komentarzy od rodziców, którzy wykorzystali film do porozmawiania z dziećmi o ciele” − stwierdził szef kanału dla dzieci. Produkcja była podobno konsultowana z dziecięcymi psychologami oraz specjalistami od edukacji seksualnej. Z kolei reżyser bajki zapewnił, że głównego bohatera wymyślił po rozmowach z własnymi dziećmi.

Tutaj możesz obejrzeć jeden z odcinków tej kontrowersyjnej bajki dla dzieci:

Zobacz też:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy