Materiał Partnera
Dzielnica Smaku Dzielnica Dotyku Dzielnica Zapachu Dzielnica Wzroku Dzielnica Słuchu Dzielnica Niespodzianek Dzielnica Spotkań Miasteczko Zmysłów
Nauka przez zabawę z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Wystarczy aplikacja!
Wyobraźcie sobie, że możecie ożywić zabawki. Nie tylko usłyszeć odgłosy zwierząt, ale również wejść z nimi w interakcję. I nie musicie w tym celu wcale wychodzić z domu. Wystarczy odrobina wyobraźni i aplikacja mobilna!
ApplayDu to nowa aplikacja mobilna od Kinder. Dzięki niej zabawki z Kinder Niepodzianki mają szansę ożyć na waszych oczach!

Edurozrywka dla każdego!

ApplayDu uczy, bawi i… zachwyca. Nie tylko dzieci, ale i rodziców! Poprzez rozszerzoną rzeczywistość przenosi użytkowników do zabawnego świata wyobraźni, w którym królują ożywione zabawki z Kinder Niespodzianki. Każdą zabawkę można bowiem zeskanować i odblokować jako postać w grze.

Zaproponowane w aplikacji gry kierowane są przede wszystkim dla dzieci w wieku od czterech do dziewięciu lat. Ale warto wiedzieć, że nie są to zwykłe gry – postacie i opowieści są przemyślane i zbudowane tak, aby pobudzać wyobraźnię dzieci i stymulować ich zdolność do uczenia się nowych rzeczy.
Wierzymy, że poprzez pobudzanie wyobraźni dzieci i łączenie dorosłych wraz dziećmi w zabawie oraz radości, aplikacja ApplayDu może przyczynić się do realizacji w praktyce zasady, że szczęśliwe dziecko dzisiaj będzie lepszym dorosłym jutro.mówi Emiliano Laricchiuta, Globalny Dyrektor ds. Produktów Kinder Niespodzianka
Aplikację zaprojektowano w taki sposób, aby mogła być używana przez całą rodzinę, a jednocześnie gdy maluch korzysta z niej sam, by rodzice mogli być pewni, że zostały wdrożone odpowiednie zabezpieczenia gwarantujące dzieciom bezpieczną zabawę. Przestrzeń zabawy jest miejscem bezpiecznym, wolnym od reklam i zakupów. Ma również wbudowaną funkcję kontroli rodzicielskiej, opcję raportowania aktywności i możliwość wyboru poziomu trudności.

To, co warto podkreślić to przede wszystkim jednak możliwości, jakie daje aplikacja w kontekście samej zabawy i jej niepowtarzalności. Oprócz wspomnianych wcześniej gier (jest ich aż 11) przewidziano funkcję personalizowania poprzez awatary oraz… skanowanie zabawek, które w ten sposób ożywają i uczestniczą w podróży poprzez tajemnice świata ApplayDu. Ponad 220 postaci czeka, by przeżyć wspólną przygodę!
Każdy z graczy ma szansę tworzyć własne historie, a podczas kolejnej zabawy wracać do nich, lub pisać nowe! Niezwykłe motywy fabularne pozwalają wybrać się na safari w Afryce lub… na dno oceanu! Czekają również ciekawe grafiki, zabawy „zrób to sam”, a także kreator książek oraz bajki do poduszki.

Stworzone przez mistrzów

ApplayDu została opracowana we współpracy z francuskim producentem Gameloft for brands, która udostępniła swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu gier, technologii, grafiki komputerowej i animacji 3D.
Jesteśmy naprawdę dumni z tego, że mogliśmy współpracować z Kinder podczas realizacji tego projektu. To niewiarygodne, że mogliśmy wnieść do marki Kinder i jej ukochanych zabawek nasze 20-letnie doświadczenie w dziedzinie tworzenia gier i stworzyć aplikację, która zapewnia rodzinom zupełnie nowy wymiar zabawy, łączący światy fizyczny i cyfrowy w celu rozszerzenia tradycyjnych doświadczeń związanych z zabawą. tłumaczy Alexandre Tan, Wiceprezes Gameloft ds. Współpracy z Markami i Reklam

 


 
W procesie jej tworzenia uczestniczyli eksperci z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Oksfordzkiego, zapewniając twórcom naukowe wsparcie. Dzięki temu gry wykorzystują i rozwijają umiejętności poznawcze, w tym z zakresu matematyki, zdolności motorycznych, czytania i pisania oraz zapamiętywania.

Rozszerzona rzeczywistość to kolejny, po rzeczywistości wirtualnej, krok cyfrowego świata w stronę tego tzw. realnego. Już wiemy, że nie zatrzymamy tej tendencji i zamiast w czambuł potępiać i na siłę odciągać dziecko od ekranu, warto poszukać miejsc, które będą: bezpieczne oraz stymulujące rozwój wielozmysłowy. Jedną z ważnych cech dobrej aplikacji dla dzieci jest także możliwość wspólnego korzystania z niej dziecka wraz z rodzicami. Wielu psychologów, w tym ja zwraca bowiem uwagę, że to izolacja i zaburzenia relacji rodzic-dziecko są jednym z głównych zagrożeń niesionych przez gry komputerowe dla dzieci. Na szczęście coraz więcej aplikacji adresowanych do dzieci powstaje we współpracy z pedagogami i psychologami. Tak było także w przypadku ApplayDu. wyjaśnia Dorota Zawadzka, psycholog, ambasadorka projektu Miasteczko Zmysłów

Aplikacja dostępna jest dla użytkowników systemów operacyjnych Android i IOS.Artykuł powstał z udziałem marki KINDER Niespodzianka