Materiał Partnera
Dzielnica Smaku Dzielnica Dotyku Dzielnica Zapachu Dzielnica Wzroku Dzielnica Słuchu Dzielnica Niespodzianek Dzielnica Spotkań Miasteczko Zmysłów
Nuty, batuta, dobry słuch… spotkanie z muzykiem [Miasteczko Zmysłów]
Gościem w Miasteczku Zmysłów była Kamila Lewicka, która na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci. Wspólnie z Tolą i Maksem porozmawiała (choć o wiele więcej niż rozmów było tam zabawy!) o zmyśle słuchu. Opowiedziała też o niezwykłej pracy dyrygenta i pokazała, jak nauczyć się podstaw kierowania... orkiestrą. Posłuchajcie (i popatrzcie) sami!
Tola i Maks gościli w tym odcinku Miasteczka Zmysłów Kamilę Lewicką. Ekspertka przyniosła ze sobą wiele ciekawych muzycznych rekwizytów – między innymi batutę. 
Dzięki opowieściom i poradom ekspertki, dzieciaki miały też możliwość sprawdzenia się w roli profesjonalnych... dyrygentów! Przy pomocy batuty pokazywali pozostałym uczestnikom spotkania, jak mają grać: wolno, szybko, cicho czy głośno. 

Kamila podkreślała, że regularny trening w tym zawodzie jest niezwykle ważny. „Możecie dyrygować w swoich rodzinach, w przedszkolu, na podwórku, albo właśnie bawić się w dyrygenta ze swoimi zabawkami”. Jesteście ciekawi, jakie jeszcze padły pytania? I jakie instrumenty grały na planie?
Zapraszamy do obejrzenia wideo! 


Artykuł powstał z udziałem marki KINDER Niespodzianka