Materiał Partnera
Dzielnica Smaku Dzielnica Dotyku Dzielnica Zapachu Dzielnica Wzroku Dzielnica Słuchu Dzielnica Niespodzianek Dzielnica Spotkań Miasteczko Zmysłów
Zabawa ćwicząca zmysł wzroku: Ile widzisz zwierząt na obrazku?
Czy wiesz, że dzięki zmysłowi wzroku w dorosłym życiu odbieramy aż 80% bodźców? To właśnie on zajmuje 1. miejsce w rankingu zmysłów. Wiesz, jak go rozwijać? Rozwiąż naszą zagadkę przygotowaną dla najmłodszych i sprawdź, czy twój maluch ma sokoli wzrok!
Gdy rodzi się dziecko, nie widzi wyraźnie, przedmioty zlewają mu się w całość i rozróżnia tylko niektóre kolory, dostrzegając kontrastowe połączenia np. czarnego z białym. Z czasem jednak zaczyna ono skupiać wzrok, a do 5. miesiąca życia opanowuje widzenie trójwymiarowe. I tak z miesiąca na miesiąc maluch widzi coraz więcej, aż wreszcie wzrok staje się jego zmysłem dominującym. By widział jak najlepiej, od najmłodszych lat należy stymulować jego wzrok.

Jak rozwijać wzrok dziecka?

Widzenie należy ćwiczyć, dlatego sprawdzą się zabawy takie jak np. obrazki, w których dziecko szuka różnic pomiędzy nimi. Świetne będą także ilustracje, na których będą różne figury geometryczne, które trzeba zidentyfikować i policzyć. Niezastąpione w rozwijaniu wzroku są także książeczki, których warto czytać i przeglądać jak najwięcej. Jeśli nie masz pomysłów na zabawy stymulujące wzrok, przygotowaliśmy jedną z nich.
Sprawdź, jak maluch poradzi sobie z tą zagadką! Zapraszamy do zabawy!
Materiał powstał z udziałem KINDER Niespodzianki