Materiał Partnera
Dzielnica Smaku Dzielnica Dotyku Dzielnica Zapachu Dzielnica Wzroku Dzielnica Słuchu Dzielnica Niespodzianek Dzielnica Spotkań Miasteczko Zmysłów
Cierpliwość i odpowiedni kamuflaż to klucz do udanego zdjęcia. Spotkanie z fotografem [Miasteczko Zmysłów]
Po pierwsze – odpowiednie maskowanie. Po drugie – profesjonalne aparaty z wymiennymi obiektywami. Po trzecie… właśnie, po jakie jeszcze rozwiązania sięgają fotografowie dzikiej przyrody? O uciekających sprzed obiektywu zwierzakach, rozmazanych zdjęciach i sekretach pracy fotografa zwierząt podczas spotkania w Miasteczku Zmysłów mówił Łukasz Bożycki.

Zuzia i Szymon, którzy spotkali się z ekspertem, fotografem dzikiej przyrody, doktorem Łukaszem Bożyckim, mieli szansę nie tylko zapytać o pracę fotografa i obejrzeć przyniesione do studia zdjęcia, ale przede wszystkim sami spróbować swoich sił!

– Żeby zwierzęta nas nie zauważyły, musimy się maskować. Jest na to kilka sposobów. Używam między innymi różnych siatek maskujących – tłumaczył Bożycki i pokazał dzieciakom, jak w prosty sposób zamienić się w… krzak. – Dzięki temu zwierzęta nie są w stanie mnie rozpoznać – mówił i prezentował kolejne sposoby kamuflażu. 
Poza tym, fotograf opowiadał m.in., jak zbudowany jest aparat, którym robi profesjonalne zdjęcia oraz dzielił się ciekawostkami na temat polskich ptaków. 

Jesteście ciekawi, o co jeszcze pytały dzieciaki? Czy dowiedziały się, jak skutecznie skryć się przed zwierzętami? I wreszcie – macie ochotę zobaczyć zdjęcia, które ekspert przyniósł ze sobą? Zapraszamy do oglądania!Artykuł powstał z udziałem marki KINDER Niespodzianka