Materiał Partnera
Dzielnica Smaku Dzielnica Dotyku Dzielnica Zapachu Dzielnica Wzroku Dzielnica Słuchu Dzielnica Niespodzianek Dzielnica Spotkań Miasteczko Zmysłów
Jak tu pięknie pachnie… spotkanie z florystką [Miasteczko Zmysłów]
Miasteczko Zmysłów odwiedziła kwiaciarka, Anna Wojtala, i wspólnie z dwójką zaproszonych dzieci rozmawiała o zmyśle węchu. „Tak jak my, ludzie, mamy różne nosy i różnie odbieramy zapachy, bo dla niektórych jeden kwiat pachnie ładnie, a dla innych brzydko, tak samo mają owady” – mówiła florystyka. Oprócz ciekawostek o zwierzętach, maluchy poznały także wiele sekretów pracy kwiaciarki. Poznajcie je i wy!
Tym razem w Miasteczku Zmysłów było kolorowo i pachnąco. Na plan dojechały goździki, róże i lilie. Ale nie zabrakło też egzotycznych roślin, takich jak choćby eukaliptus i tajemniczy zatrwian… Świat kwiatów jest tak różnorodny i ciekawy! 
Kwiaciarka Anna Wojtala sprawiła, że zaproszone do studia dzieci poczuły się jak w kwiaciarni! Ale uwaga, poznały nie tylko pięknie pachnące kwiaty, o nie! Jeden z nich nie bardzo im się spodobał... Za to inny pachniał wręcz deserowo!
Dzieciaki miały mnóstwo pytań do Ani o zmysł węchu, zapachy, kwiaty i na koniec... nietypową prośbę. Jesteście ciekawi, czy ekspertka spełniła marzenie Marietty?
Zobaczcie koniecznie nasz film!


Artykuł powstał z udziałem marki KINDER Niespodzianka