kapitan polskich siatkarzy z dziećmi odbierał złoty medal
fot. screen/Twitter/kaśka

Z dziećmi na rękach odbierał złoto dla polskich siatkarzy

Z dwójką dzieci na rękach i trzecim maluszkiem na rękach żony – tak kapitan polskich siatkarzy Michał Kubiak świętował zdobycie mistrzostwa świata.
Agnieszka Majchrzak
kapitan polskich siatkarzy z dziećmi odbierał złoty medal
fot. screen/Twitter/kaśka

Polscy siatkarze zdobyli w niedzielę mistrzostwo świata, pokonując Brazylię. Podczas finałowego meczu Polacy wygrali z reprezentacją brazylijskich siatkarzy 3:0 (28:26, 25:20, 25:23).

Drugi raz z rzędu zgarnęli mistrzostwo

Podczas tegorocznych mistrzostw świata rozgrywanych po raz pierwszy w dwóch krajach - Bułgarii i Włoszech Polacy szli przez wszystkie etapy rozgrywek jak burza. Zdarzyły się im co prawda trzy przegrane, ale i tak od początku mistrzostw pokazali, że są w gronie ścisłych faworytów.

 

Nie zawiedli! Obronili tytuł mistrza świata sprzed czterech lat, dając polskim kibicom niezapomniane momenty sportowych emocji.

Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.

"Jesteśmy najlepsi w całej galaktyce!”

To już trzecie złoto polskich siatkarzy w historii. Po raz pierwszy wywalczyli je w 1974 roku podczas mistrzostw w Meksyku, a następnie w 2014 roku w Katowicach, pełniąc równocześnie rolę gospodarzy mistrzostw. Wtedy także pokonali Canarinhos.
 

[content:1_4620,0_26042,1_3328,2_1213:PsychologicalTest]„Jesteśmy najlepsi na świecie, jesteśmy najlepsi w całej galaktyce!” – wykrzykiwali komentatorzy sportowi, gdy piłka meczowa spadła na boisko Brazylijczyków.

Z rodziną na mistrzostwach 

Kapitan polskiej drużyny Michał Kubiak swój złoty medal odbierał z dwójką dzieci na rękach 4-letnią córeczką – Polą i młodszym synkiem. Najmłodsze trzecie dziecko było na rękach żona Moniki, która z trybun dopingowała polskich siatkarzy.

To nie pierwszy raz, kiedy Kubiak radował się z wygranej wraz z dziećmi. Po piątkowym półfinale z Włochami kapitan Biało-Czerwonych Michał Kubiak świętował awans razem z córeczką.

Kubiak ma osobowość lidera

Polscy siatkarze od lat plasują się w czołówce światowej, a jednym z ich liderów jest właśnie kapitan reprezentacji. Kubiak jest najlepiej zarabiającym polskim siatkarzem. Jego drużyna, japońskie Panasonic Panthers, sięgnęła w tym roku po mistrzostwo, a on został najlepszym zawodnikiem.

Zdaniem obserwatorów sportowych Kubiak ma osobowość lidera. -To zawodnik o ogromnym doświadczeniu, umiejętnościach i takich cechach charakteru, które go eksponują jako człowieka, wokół którego gromadzą się pozostali zawodnicy – opisuje kapitana siatkarzy Ireneusz Mazur, trener siatkarski.

- Kubiak to nie tylko olbrzymie umiejętności, ale i osobowość. Swoim zaangażowaniem pociąga za sobą kolegów i sprawia, że koledzy z drużyny stają się lepsi – oceniał polskiego zawodnika Veselin Vuković, znany trener siatkówki z Czarnogóry.

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:
 


Redakcja mamotoja.pl składa polskim siatkarzom wielkie gratulacje z tytułu zdobycia mistrzostwa świata. Dziękujemy za klasę na boisku i poza nim oraz fenomenalną wolę walki. Jesteśmy też pod dużym wrażeniem gestu kapitana polskich siatkarzy, któremu w tak ważnym momencie sportowej kariery towarzyszyła cała rodzina.

Źródło : aleteia.org, natemat.pl

Zobacz też:

Oceń artykuł

Ocena 1 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy