GRY
 
 

”Michał Żebrowski – Mały książę”

Michał Żebrowski, „Promyk Dnia” i Sony Music prezentują nowy, wyjątkowy projekt płytowy pt. ”Michał Żebrowski – Mały książę”.

„Historia Małego Księcia jest wielką metaforą ludzkiego losu. Każdy człowiek ma swoją Planetę. Czasami się spotykamy. Tęsknimy do tych spotkań. Oswajamy się nawzajem. Uczymy się od siebie (…). Mały Książę jest przy Was, nawet jeśli czasami w to wątpicie. My również jesteśmy z Wami. Razem oswoimy Lisa i narysujemy Baranka (…)” Michał Żebrowski

W ramach projektu wydany zostanie dwupłytowy album, na którym Michał Żebrowski przeczyta jedną z najwspanialszych powieści literackich wszechczasów pt. „Mały Książę” Antoine de Saint Exupery. W role postaci z książki wcielą się również dzieci - podopieczni świetlic środowiskowych „Promyk Dnia”.

Część dochodu z albumu „Michał Żebrowski – Mały książę” wesprze realizację programu społecznego o nazwie „Promyk Dnia”. Celem tego programu jest nauczanie oraz wspieranie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci ze środowisk wiejskich i małomiasteczkowych, które w szczególny sposób narażone są na wykluczenie społeczne. W ramach programu „ Promyk Dnia” tworzone są świetlice środowiskowe dla dzieci z rodzin najuboższych, o trudnej sytuacji życiowej, z utrudnionym dostępem do edukacji i nowoczesnych środków komunikacji (np. Internetu). Dotychczas powstało 21 świetlic, zaś do końca 2010 roku planowane otwarcie kolejnych 30 tego typu placówek. Środki na działalność pozyskiwane są z różnych źródeł – m.in. od sponsorów, dotacji samorządowych i darowizn. Jednym ze sposobów dofinansowania programu jest właśnie wydanie płyty.

Obsada "Małego Księcia":
1. Narrator - Michał Żebrowski
2. Mały Książę - Albert Do
3. Róża - Kinga Wójciuk
4. Król - Krystian Bogiel
5. Próżny - Tomasz Józieńko
6. Pijak - Tomasz Szczepanik
7. Bankier - Wit Apostolakis
8. Latarnik - Bartosz Szatkowski
9. Geograf - Mateusz Narloch
10. Żmija - Aleksandra Balicka
11. Kwiaty - Marta Bojko, Aleksandra Szmulewicz
12. Lis - Beniamin Lewandowski
13. Zwrotniczy - Karol Szykulski
14. Kupiec - Mateusz Kołodziejski

Muzyka i gra na fortepianie - Kuba Stankiewicz
Śpiew - Inga Lewandowska
Realizacja akustyczna - Andrzej Brzoska (Polskie Radio S.A.)
Adaptacja, tekst piosenki, reżyseria - Janusz Kukuła (Polskie Radio S.A.)

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj