GRY
 
 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2.04.2012r., Chylonia Filia nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni zaprasza dzieci do świętowania Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni
Chylonia Filia nr 18
ul. Kartuska 20
tel. 58 623 39 71
filianr18@mbpgdynia.pl

APETYT NA WIOSNĘ!
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – 02 kwietnia

PLEBISCYT NA 10 NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK DLA DZIECI
Od 2 kwietnia wśród naszych najmłodszych czytelników oraz ich rodziców przeprowadzony zostanie plebiscyt, który pozwoli nam wyłonić najpiękniejsze książki. Ogłoszenie wyników plebiscytu połączone z zajęciami literackimi i plastycznymi dla wszystkich chętnych dzieci odbędzie się 19 kwietnia, o godz. 17.00

02 kwietnia, godz. 17.00
ŚWIĘTO BAJKI
zajęcia plastyczne z tworzenia bajkowych książeczek
Dla dzieci w wieku 5-11 lat

KONKURSY PLASTYCZNE
06 kwietnia - Zasadź drzewo – wykonaj z plasteliny drzewo, z którego stworzymy bajkowy las. Na najpiękniejsze plastelinowe drzewa czekają nagrody!
13 kwietnia - Tort czekoladowy – z bibuły i innych kolorowych materiałów upieczemy pyszne torciki. Najciekawszy pomysł nagrodzimy!
20 kwietnia - Dla Ziemi – wykonaj plakat o tym, jak należy chronić Ziemię przed dewastacją. Na najbardziej przekonywujące plakaty czekają nagrody!
27 kwietnia - Taneczna kreacja – z kawałków materiałów i wycinków z gazet stwórz niezapomnianą kreację do ulubionego rodzaju tańca. Razem stworzymy galerię strojów. A na najbardziej pomysłową stylizację czeka nagroda!

Poniedziałki, godz. 15.00
PLASTYKA DLA SMYKA

Dzieci większe i mniejsze wykonują ciekawe i rozwijające zdolności manualne prace w zróżnicowanych technikach plastycznych. Zajęcia prowadzą pracownicy DOPS.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci!

Wtorki od godz. 16.00
ZOSTAŃ OSADNIKIEM!
Nieustraszeni żeglarze przybywają do wybrzeży wyspy o nazwie Catan. Kobiety i mężczyźni z różnych plemion zaczynają zakładać pierwsze osady. Wykorzystując bogactwa naturalne wyspy budują drogi i małe osady, które rozrastają się do rangi miast. Zostań najbogatszym Osadnikiem i zapanuj nad wyspą Catan. Rozgrywki gry planszowej Osadnicy z Catanu

Czwartki, godz. 16.00
CZWARTKOWE BOJE ZE SŁOWEM
Zapraszamy na półgodzinne spotkanie z ciekawą literaturą dziecięcą i młodzieżową. Potem staniemy w szranki ze słowem w rozgrywkach Scriba Junior, młodzieżowej wersji Scrabble 

Piątki, godz. 16.00
MONOPOLY POLSKA – CZAS START!
Gdynia, Białystok, Bydgoszcz, Elbląg, Bełchatów czy Świętochłowice? Które z tych miast okaże się dla Ciebie fortunne a na którym możesz stracić? Zapraszamy do świetnej zabawy Monopoly Polska, dzięki której możesz ćwiczyć myślenie strategiczne i taktyczne.

Piątki, godz. 17.00
PLASTYCZNY PIĄTEK
zapraszamy na zajęcia plastyczno – techniczne. Podczas tych zajęć staramy się wykonywać prace, które posłużą nam w wolnych chwilach do zabaw w czytelni. 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH - 23 kwietnia Od 2 kwietnia wśród czytelników przeprowadzony zostanie plebiscyt, który pozwoli wyłonić najpoczytniejszą w naszej bibliotece książkę dla dorosłych. Ogłoszenie wyników nastąpi 27 kwietnia.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj