mikołaj, święta, Boże Narodzenie, choinka

Mikołaj w oczach dzieci

Skąd wie, kto był grzeczny, a kto nie? Sam robi prezenty? A może je kupuje? Jak dostaje się do domów? No i jakim cudem udaje mu się objechać cały świat w ciągu jednej nocy? Pytamy o to dzieci z wrocławskiego przedszkola nr 121 – one o św. Mikołaju wiedzą prawie wszystko!
Beata Turska
mikołaj, święta, Boże Narodzenie, choinka

Święty Mikołaj wie wszystko i bywa w Chorwacji

Święty Mikołaj wie, kto był grzeczny, a kto nie, bo patrzy z nieba. Siedzi tak wysoko, że widzi cały świat i każdego człowieka. Nie wiem, jak to robi, ale on wie, kto nie zjadł obiadu albo narozrabiał. Ale nie siedzi cały czas w niebie. Spotkałam Mikołaja w lecie, w Chorwacji. Był tam na wakacjach. Miał czapkę i brodę, ale był w koszulce z krótkimi rękawami, bo było gorąco.
Ada, 5 lat

Polecamy także:
Święty Mikołaj - wesołe kolorowanki dla dzieci
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.


Święty Mikołaj ma super sanie i renifery

Żeby zdążyć ze wszystkim, Święty Mikołaj jeździ po świecie saniami, które ciągną renifery. Po śniegu, a jak śniegu nie ma, to po niebie. Jak to robi, że udaje mu się prezenty tak szybko rozdać? Nie wiem. Siostra mówi, że pomagają mu skrzaty.
Kazik, 5 lat

Święty Mikołaj ma w domu fabrykę

Ma w domu fabrykę i robi  w niej prezenty. Ta fabryka jest w takim duuuużym, wielgaśnym pokoju.  Pomagają mu elfy, ale i tak ma dużo pracy, więc musi  robić te zabawki przez calutki rok. Dla mnie robi teraz lalkę księżniczkę.
Marysia, 6 lat

Święty Mikołaj czyta listy

Święty Mikołaj wie, co komu przynieść, bo czyta listy. W zeszłym roku chciałem dostać gadającą ciężarówkę, którą widziałem w telewizji, i  dostałem ją, bo Daria, moja siostra, wyrwała kartkę ze swojego zeszytu, napisała list i wysłała go do Mikołaja. Z poczty!
Kazik 4 lata


Święty Mikołaj czasem musi wejść przez balkon

Mikołaj przylatuje nad dom saniami, potem wchodzi do komina, a potem przechodzi przez kominek. U babci Tereski wchodzi przez balkon, bo ona nie ma kominka. Przychodzi w nocy. Kiedyś wszedł do mnie do domu i zostawił mi na stoliku lalkę Barbie. Wszyściusieńko słyszałam, ale się nie obudziłam.
Martynka, 5 lat
 

Święty Mikołaj nie powinien ścinać brody

Ma długą białą brodę (w zeszłym roku na gwiazdkę miał, więc w tym chyba jej nie zetnie?) i ubiera się na czerwono. Zawsze. Gdyby przyszedł do mnie ubrany na zielono, to by nie był Mikołajem, tylko oszukańcem. Ma taką fajną czapkę z białym pomponikiem i okrągły nos. No i jest stary. Skąd wiem? Bo jest gruby!
Łukasz, 5 lat

Święty Mikołaj ma żonę i dzieci

Ma żonę, panią Mikołajową. Ona też ubiera się na czerwono. Ma też dzieci, które pomagają mu w pakowaniu prezentów. No i w ich wymyślaniu, bo przecież dzieci najlepiej wiedzą, co chciałyby dostać inne dzieci. Do tego ma stado reniferów i kilka par sań, bo gdy na jednych skończą się prezenty, Mikołaj przesiada się na inne, załadowane.
Sonia , 5  lat

Polecamy: 8 pytań o Świętego Mikołaja
Oceń artykuł

Ocena 2 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy