GRY
 
 

Gdzie warto pójść z dzieckiem w Mikołajki?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wybrać się z dzieckiem w Mikołajki, skorzystaj z naszej podpowiedzi. Zobacz, jakie atrakcje przygotowano w Warszawie, Toruniu, Poznaniu czy Wrocławiu.

Dziecko ze św. Mikołajem
fot. Fotolia

Warszawa, Łazienki Królewskie - warsztaty rodzinne pachnące cytrusami

W niedzielę 6 grudnia o godzinie 11.00 w pięknych wnętrzach Starej Oranżerii Łazienek Królewskich odbędą się zajęcia, podczas których dzieci wraz z rodzicami będą wspólnie tworzyć pachnące, świąteczne dekoracje z egzotycznych owoców.  Spotkanie zakończy się specjalnie przygotowaną na tę okazję, bożonarodzeniową opowieścią. 
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-10 lat. Poprowadzi je Anna Zajda, plastyczka i animatorka, absolwentka edukacji artystycznej krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, miłośniczka sztuki, która pokaże i nauczy jak przygotować ozdoby świąteczne z cytrusów.

Informacje i zapisy: tel.: 22 50 60 183, e-mail: edukacja@lazienki-krolewskie.pl. Warsztaty są odpłatne, bilet kosztuje 15 zł. Ilość miejsc ograniczona. 
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Warszawa - Galeria Wileńska/ Praga Północ

Od godziny 12:00 do 18:00 na terenie galerii odbędzie impreza świąteczna dla dzieci i ich rodziców. W programie przewidziano rodzinną grę miejską "Akademia Elfów Świętego Mikołaja" oraz animacje dla dzieci w towarzystwie Mikołaja i Śnieżynki (będą rozdawane dzieciom upominki). 
Gra miejska na terenie galerii odbędzie się w godzinach 12:00-16:00. Punkty, które uczestnicy – rodziny z dziećmi – będą odwiedzać, zostaną zlokalizowane w pasażach, jak również w wybranych sklepach.
Fabuła gry miejskiej: Święty Mikołaj przeprowadza nabór na stanowisko Pomocnika Świętego Mikołaja. Niestety, uporczywa choroba dopadła połowę jego elfów, a bez ich wsparcia – świąt nie będzie! Przez to zamieszanie i brak osób, które dbają o przebieg świąt, choinki nie palą się, ozdoby nie świecą, a zabawki nie są zapakowane.
Zapraszamy wszystkich śmiałków do świątecznego wyzwania. Uratuj wytwórnię zabawek i zostań najlepszym pomocnikiem Białobrodego! Aby się nim stać, trzeba posiadać wyjątkowe umiejętności – i właśnie temu służy Akademia Elfów Świętego Mikołaja.
Akademia Elfów Świętego Mikołaja znajduje się na Biegunie Północnym. W tych specjalnych okolicznościach przeniesiono ją do naszej stolicy. Tak jak na Biegunie, Akademia podzielona jest na departamenty, które wspólnie przygotowują święta. Dzieci będą miały możliwość odwiedzenia m.in. departamentu sortowania listów, dekoracji świątecznych, klocków, lalek oraz pakowania prezentów.

Aby wziąć udział w grze, należy się zapisać na stronie www.zapisynagre.pl.

Warszawa, Mikołajki w Pałacu w Wilanowie

Jeśli chcesz zobaczyć, feerię barw w Królewskim Ogrodzie Światła, wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej lub lepiej poznać i zrozumieć zwyczaje świąteczne, przyjdź na Mikołajki do Wilanowa. W dniach 5-6 grudnia na mieszkańców Warszawy i jej okolic czeka wiele atrakcji.  
5 grudnia, w sobotę, będzie możliwość zwiedzania Królewskiego Ogrodu Światła (w godzinach 16.00-21.00), zwiedzenia Oranżerii i ogrodu wilanowskiego (włączenie zimowego oświetlenia od 16.30), zobaczyć mappingi na fasadzie pałacu, dziedzińcu głównym (w godzinach: 17.30, 18.30, 19.30, 20.30).

W niedzielę, 6 grudnia, można wziąć udział w grze miejskiej ""Luneta czasu i zwyczaje świąteczne w różnych krajach" (godziny 12.00-14.00 Plaża Wilanów), od 16.00 do 21.00 zwiedzać Królewski Ogród Światła, ewentualnie wziąć udział warsztatach kosmetycznych "Wonności z toaletki królowej Marysieńki" (Wozownia, budynki po prawej stronie; od 16.00 do 20.00). W niedzielę będzie można również zobaczyć mappingi na fasadzie pałacu (w godzinach: 17.30, 18.30, 19.30, 20.30).

Gra miejska – bezpłatnie (zapisy: kontakt@naszahistoria.org). Królewski Ogród Światła – płatnie (10 zł – bilet pełny, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny). Warsztaty kosmetyczne – płatne (20 zł – bilet zwykły, 15 zł – bilet ulgowy)

Więcej informacji: http://wilanow-palac.pl/edukacja/krolewski_ogrod_swiatla 

Zobacz także: Jak dobrze znasz świąteczne piosenki? – quiz

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj