Pomimo pandemii dzieci chodzą do szkoły
fot. Adobe Stock

Mimo pandemii dzieci LEGALNIE chodzą do szkoły. Jak to możliwe?

Wszystkie szkoły zostały zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Przynajmniej w teorii. W praktyce jednak w jednej z tarnowskich szkół nadal odbywają się zajęcia. Co więcej, jest to zgodne z prawem.
Joanna  Biegaj
Pomimo pandemii dzieci chodzą do szkoły
fot. Adobe Stock

Jakieś czas temu szkoły zostały zamknięte, a wszystkie dzieci przeszły na tryb nauki zdalnej. MEN, owszem, zdradził, kiedy dzieci wrócą do szkół, jednak na razie są to jedynie plany. Wyjątkiem od nauki online jest jedna ze szkół w Tarnowie – dzieci, mimo pandemii, nadal uczą się w sposób stacjonarny. Jest to legalne i odbywa się zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zajęcia stacjonarnej

Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie organizuje zajęcia dla dzieci. Jak to możliwe? Wytłumaczeniem jest rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 23 października 2020 roku.
„Jeden z paragrafów mówi, że w przypadku jeśli rodzic nie jest w stanie zapewnić zdalnego nauczania, to dyrektor ma obowiązek zorganizować takie nauczanie zdalne w ramach szkoły albo stacjonarne na terenie szkoły” - powiedziała Katarzyna Duraj, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie.

Prośba rodziców

Zajęcia w tej szkole zostały zorganizowane na wyraźną prośbę rodziców, którzy nie mieli odpowiednich warunków, by dzieci mogły uczyć się zdalnie w domu.

Mała powierzchnia szkoły

Nauczanie stacjonarne jest możliwe również dlatego, że do placówki uczęszcza niewielka liczba uczniów. Uczy się tam jedynie 40 dzieci. Dodatkowo cały budynek ma dużą powierzchnię, tak samo klasy. Bezpieczeństwo także zwiększa fakt, że dzieci nie siedzą razem w ławkach oraz nie zmieniają klas.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy