Czarnek o rodzicach
fot. Adobe Stock/Facebook

Minister Czarnek tłumaczy, kto jest rodzicem. Popełnił niezręczność oraz błąd

Po wypowiedzi w TVP Info ministra Czarnka w sieci znowu zawrzało. Kontrowersyjna wypowiedź „funkcjonariusza” PiS sprowokowała do komentarzy mnóstwo ludzi. A przyczepić się można było aż do dwóch części dość krótkiej wypowiedzi ministra.
Ewa Janczak-Cwil
Czarnek o rodzicach
fot. Adobe Stock/Facebook
Oto słowa, które wywołały burzę: „Czy ja wszystkim państwu muszę tłumaczyć, że rodzic to jest ten, co zradza potomstwo (…). Zrodzić potomstwo może tylko kobieta z mężczyzną. (…) To są sprawy tak oczywiste, znane ludziom od miliardów lat” – powiedział Przemysław Czarnek.

Głupota i podłość jednocześnie

Nie sposób nie zgodzić się z wieloma komentarzami do tej wypowiedzi. Np. posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk na Twitterze napisała: „A rodzice adopcyjni? I od jakich "miliardów lat"? Kto by pomyślał, że oczekiwanie od ministra edukacji, żeby przynajmniej jednocześnie nie był i podły, i głupi, okażą się aż tak wygórowane”.

Z kolei Radosław Sikorski napisał: „Co prawda homo sapiens istnieje setki tysięcy lat, a nie miliardy, ale w ustach Przemysława Czarnka uznajmy to za postęp, bo to jednak ukłon w kierunku teorii ewolucji”.

Michał Szczerba natomiast stwierdził; „Czarnkowi pomyliły się miliardy na TVPiS z wiekiem ludzkości”.
 
A prof. Marek Belka napisał: „Śmialiście się z rzucania kamieniami w dinozaury? Według pana Czarnka, ministra edukacji naszych dzieci i wnuków, ludzie byli na Ziemi na długo przed nimi – „od miliardów lat”. To już nie bawi, to przeraża”.

Katarzyna Lubnauer odniosła się do pierwszej wypowiedzi ministra: „Kto jest prawdziwym rodzicem? Ten, co rodzi, czy ten, co wychowuje i kocha?”.

A co wy sądzicie o wypowiedzi ministra?

Przeczytaj też:
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy