Matura z religii
fot. Adobe Stock

Minister Czarnek walczy o MATURĘ Z RELIGII! Pierwsza za dwa lata?

Minister Edukacji spotkał się już z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski, aby przedyskutować wprowadzenie egzaminu dojrzałości z religii.
Aleksandra Zaborowska
Matura z religii
fot. Adobe Stock
Przemysław Czarnek rozmawiał już na temat matury z religii z przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego ks. bp dr hab. Wojciechem Osialem. Chociaż poprzedni ministrowie twierdzili, że wprowadzenie nowego przedmiotu do egzaminów dojrzałości jest niemożliwe ze względów prawno-organizacyjnych. Minister Czarnek nie zamierza się poddawać.

Będzie matura z religii?

Zwolennikiem matury z religii jest także wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Dodał on także, że skoro uczniowie mogą zdawać dziś na maturze różne przedmioty, które nie są nawet nauczane, takie jak historia sztuki – nie powinno być więc przeciwwskazań do zdawania religii.

„Egzamin z religii to byłby egzamin z zakresu wiedzy teologicznej, nauki, którą mamy w Polsce również na poziomie akademickim” – poinformował na antenie TVN24 wiceszef ministerstwa.

Kiedy mogłaby się odbyć pierwsza matura z religii? Zdaniem ekspertów, pierwszy taki ogólnopolski egzamin może mieć miejsce już w 2024 roku, a już rok wcześniej mogliby do niego podejść uczniowie 4-letnich szkół średnich.

Źródło: gazeta.pl, swidnica24.pl, TVN24

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy